Kultūra

2013.10.29 11:06

Kitais metais Vilniuje koncertuos roko muzikantas P. Gabrielis

ELTA 2013.10.29 11:06

Vienas iškiliausių XX amžiaus roko muzikantų – buvęs grupės „Genesis“ lyderis Peteris Gabrielis kitais metais planuoja koncertuoti Vilniuje.

Vienas iškiliausių XX amžiaus roko muzikantų – buvęs grupės „Genesis“ lyderis Peteris Gabrielis kitais metais planuoja koncertuoti Vilniuje.

P. Gabrielis oficialiame tinklapyje informavo apie kitų metų koncertinio turo stoteles, tarp jų – Kijevas, Ryga, Minskas ir Vilnius. Tiksli koncerto data kol kas nėra nurodoma.

Koncertinis turas „Back to Front“ yra dedikuotas 25-erių metų jubiliejų mininčiam albumui „So“, kuris koncertų metu, greta žymiausių atlikėjo hitų, yra atliekamas nuo pradžios iki pabaigos.

Britų roko grupė „Genesis“ susikūrė 1967 metais. Jau netrukus kolektyvas tapo vienu įtakingiausiu ir svarbiausiu progresyvaus ir „art“ roko judėjimo dalyviu. Grupė „Genesis“ pasaulyje yra pardavusi per 150 milijonų įrašų ir patenka į sėkmingiausių visų laikų muzikantų sąrašą. 2009 m. grupė buvo įtraukta į rokenrolo šlovės muziejų.

Palikęs šį kolektyvą 1975 m., muzikantas pradėjo sėkmingą solo karjerą, kuri tęsiasi iki šiol. Atsisakęs tradicinio roko, muzikantas pastaruoju metu pasinėrė į „world“ muzikos žanrą. Atlikėjas išgarsėjo ne vien savo dainomis, bet ir originaliais bei inovatyviais vaizdo klipais – P . Gabrielis yra gavęs net 13 MTV vaizdo klipų apdovanojimų.