Kultūra

2015.09.08 13:45

Austrų menininko darbai kviečia patirti spalvų skaidymo eksperimentus

ELTA 2015.09.08 13:45

„Vartų“ galerijoje Vilniuje antradienį duris atveria austrų menininko Ingo Nussbaumerio darbų paroda.

„Vartų“ galerijoje Vilniuje antradienį duris atveria austrų menininko Ingo Nussbaumerio darbų paroda.

I. Nussbaumeris žymus kaip konceptualiosios tapybos atstovas, tarptautinio susidomėjimo sulaukęs dėl išplėtotų eksperimentinės fenomenologijos ir spalvų tyrimų.

Parodoje eksponuojamos menininko kurtos šviesos instaliacijos, menamų objektų tapybos darbai ir penkiolika autoriaus akvarelių.

I. Nussbaumerio kūryboje menas ir mokslas yra neatskiriamai susiję. Menininkas žaidžia skirtingu žiūrovų spalvų supratimu, paveikslų ir erdvės sąveika, šešėliais. Šviesos instaliacijose jis specialių trafaretų pagalba išskaido spalvas į dalis ir vėl jas sujungia – šį procesą parodoje galima stebėti plika akimi arba pro didžiulius lęšius.

Pasak tapytojo, mąstymas spalvomis skiriasi nuo mąstymo sąvokomis – supratingas, dėmesingas ir atidus žiūrėjimas veikia ir be žodžių.

Menininkas gimė 1956 m. Leibnice, Austrijoje, studijavo tapybą ir filosofiją. Autorius taip pat yra teorinių veikalų apie tapybą, spalvas ir regimąjį suvokimą autorius. Spalvų skaidymo eksperimentais menininkas papildė žinomas modernybės laikų teorijas.