Kultūra

2013.10.27 14:37

Teatro sąjungoje – susitikimas su V. Mainelyte

ELTA2013.10.27 14:37

Teatro sąjungoje pirmadienį laukia susitikimas su viena garsiausių šalies kino ir teatro aktorių Vaiva Mainelyte.

Teatro sąjungoje pirmadienį laukia susitikimas su viena garsiausių šalies kino ir teatro aktorių Vaiva Mainelyte.

Šiuo metu aktorė daugiausiai vaidina Nacionalinio dramos teatro scenoje. Žiūrovai turės galimybę artimiau susipažinti su aktore, išgirsti apie jos garsiausius praeities vaidmenis, pavyzdžiui, Jurgos iš „Velnio nuotakos“ ar Mortos iš filmo „Tadas Blinda“.

Režisieriaus Juozo Rudzinsko auklėtinė į Lietuvos teatro sceną atėjo XX a. 8-ojo dešimtmečio pradžioje.

V. Mainelytė žiūrovams įsiminė kaip klasikinės ir šiuolaikinės Europos dramaturgijos vaidmenų atlikėja, vaidinusi Henriko Ibseno, Juno Gabrieliaus, Ričardo Šeridano (Richard Sheridan) ir kitų žymių autorių pjesėse. Ryškūs aktorės vaidmenys ir lietuviškos dramaturgijos pastatymuose – artistė vaidino Beatričę Juozo Grušo dramoje „Meilė, džiazas ir velnias“, Mildą spektaklyje pagal Jono Avyžiaus kūrinį „Sodybų tuštėjimo metas“.

Aktorė prisipažįsta „sunkiausia ir nepagydoma liga“ – teatru – užsikrėtusi dar vaikystėje. Rokiškio namo verandoje įkūrusi savo pirmąjį „teatrą“, ji ir šiandien mena tuos laimingiausius metus, kai pati buvo ir pjesių autorė, ir režisierė, ir aktorė.

Teatro istorikė ir teatrologė Irena Aleksaitė teigia, jog grožis ir patrauklumas nulėmė V. Mainelytės aktorinį likimą.

„Jos kūrybinį likimą lėmė, sakyčiau, pati gamta – aktorės grožis, jos išskirtiniai duomenys – nepaprastas švelnus moteriškas patrauklumas, klasikiniai veido bruožai, dailus stotas. Moters grožis savaime yra didelė vertė ir turtas. Pro gražią moterį šiaip sau nepraeisi“, – teigė teatrologė.

Pasak jos, daugelis teatro režisierių dėl šios priežasties neabejodami skyrė jai jaunų merginų vaidmenis, o aktorės švelnumas, moteriškas grakštumas ir dailumas darė jas ypač patrauklias, simpatiškas ir viliojančias.    

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.