Kultūra

2015.09.08 13:45

„Oslo namų“ galerijoje surengta Jungtinėje Karalystėje kuriančių menininkų paroda

ELTA2015.09.08 13:45

Sostinėje atidaryta nauja menų erdvė – „Oslo namų“ meno galerija. Ta proga čia surengta Jungtinėje Karalystėje kuriančių jaunųjų Lietuvos menininkų darbų paroda „Point of View“.

Sostinėje atidaryta nauja menų erdvė – „Oslo namų“ meno galerija. Ta proga čia surengta Jungtinėje Karalystėje kuriančių jaunųjų Lietuvos menininkų darbų paroda „Point of View“.

Viena iš parodos organizatorių, gyvenamųjų namų kompleksą sostinės Naujamiesčio rajone vystanti bendrovė „Oslo namai“ tikisi, kad naujoji menų erdvė padės dar labiau suaktyvinti kultūros sklaidą Vilniuje, supažindinti sostinės gyventojus su jaunų ir perspektyvių autorių kūryba.

„Bendradarbiaudami su menininkais ir suteikdami jiems erdvę eksponuoti savo darbus, norime paskatinti jaunuosius talentus kurti, o užsienyje gyvenančius kūrėjus – puoselėti kultūrinius ryšius su Lietuva. Tikimės, kad toks menininkų ir verslininkų ryšys prisidės prie šiuolaikinio meno sklaidos ir padės suformuoti naują kultūrinį traukos centrą bei suaktyvinti kultūrinį gyvenimą ne tik Vilniaus Senamiestyje, bet ir greta jo esančiame ir sparčiai atgimstančiame Naujamiesčio rajone“, – sakė „Oslo namai“ projekto vadovė Jurga Aldošinienė.

„Oslo namai“ parodą „Point of View“ rengia kartu su menų agentūra „Artscape“. Šį rugpjūtį paroda buvo pirmą kartą pristatyta lankytojams Londone, kuratorės Barboros Grigaliūnaitės ir Lietuvos kultūros atašė Jungtinėje Karalystėje Ritos Valiukonytės iniciatyva.

„Paroda „Point of View“ šiuolaikinio meno gerbėjus siekiame supažindinti su jaunųjų menininkų kūryba, kurią įkvėpė gyvenimas tarp skirtingų šalių ir kultūrų. Lietuvos žiūrovams pristatome talentus, kurie dažnai geriau atpažįstami svetur, o ne namuose. Ši paroda – tarsi baltas popieriaus lapas, kuriame sudėlioti jaunosios lietuvių menininkų kartos požiūrio taškai. Jie pristatomi, analizuojami ir jungiami į bendrą turinį, atskleidžiantį jaunųjų kūrėjų sprendimus bei pasaulėžiūrą“, – sakė parodos kuratorė Barbora Grigaliūnaitė.

Parodoje dalyvauja menininkai Andrejus Vasilenko, Andrius Svilys, Dovilė Puzinaitė, Eglė Jauncems, Imantas Selenis, Indrė Šerpytytė, Joskaudė Pakalkaitė, Jovita Valaitytė, Paulas Herbstas, Paul Paper, Simona Kaunaitė ir Ulijona Odišarija.