Kultūra

2015.09.08 13:45

Trimito žvaigždė koncertuos Vilniuje

ELTA2015.09.08 13:45

Žymus trimitininkas Sergejus Nakariakovas Vilniaus kongresų rūmuose penktadienį pasirodys kartu su Valstybiniu simfoniniu orkestru.

Žymus trimitininkas Sergejus Nakariakovas Vilniaus kongresų rūmuose penktadienį pasirodys kartu su Valstybiniu simfoniniu orkestru.

Trimitininko repertuare – ne tik kūriniai, parašyti trimitui, bet ir įvairios kitų klasikinių kūrinių transkripcijos. Atlikėjas taip pat yra ištobulinęs fliugelhorno – varinio pučiamojo instrumento atlikimo techniką ir koncertuose groja šiuo instrumentu.

Muzikantas įvaldęs ypatingą kvėpavimo techniką, kuri leidžia muzikantui atlikti ilgas ir sudėtingas frazes.

„Aš nesu pirmasis, naudojantis šią kvėpavimo techniką. Ši technika vadinama „cirkuliaciniu – grandininiu kvėpavimu“. Ji padeda atlikti ilgas melodines linijas – leidžia įkvėpti oro, nenutraukiant muzikos tėkmės“, – teigia S. Nakariakovas.

Pasak muzikanto, imantis kūrinių transkripcijų – trimitu atliekant kitiems instrumentams parašytus kūrinius, būtina nesugadinti pirminės kūrinio minties ir tai yra sudėtinga užduotis.

Penktadienį koncerte skambės Piotro Čaikovskio, Michailo Glinkos, Guiseppe Verdi, Johanno Sebastiano Bacho kūriniai. Valstybiniam simfoniniam orkestrui diriguos Martynas Staškus.

Rusijoje gimęs muzikantas vaikystėje skambino fortepijonu, tačiau patirta stuburo trauma privertė mokytis trimito paslapčių. Menininką mokė jo tėvas, paruošęs ir daugelį klasikinių koncertų transkripcijų trimitui.