Kultūra

2013.10.24 18:21

J. Basanavičiaus premiją siūloma skirti Mažosios Lietuvos tyrinėtojams Purvinams

BNS2013.10.24 18:21

Valstybinę kasmetinę Jono Basanavičiaus premiją šiemet norima skirti Mažosios Lietuvos tyrinėtojams – architektui, istorikui, etnografui Martynui Purvinui ir jo žmonai architektei Marijai Purvinienei.

Valstybinę kasmetinę Jono Basanavičiaus premiją šiemet norima skirti Mažosios Lietuvos tyrinėtojams – architektui, istorikui, etnografui Martynui Purvinui ir jo žmonai architektei Marijai Purvinienei.

Kultūros ministerija siūlo juos apdovanoti už etninės architektūros, Mažosios Lietuvos kultūros tyrimus ir populiarinimą. Sprendimą dėl to turės priimti Vyriausybė.

Sutuoktinius Purvinus premijai pristatė Lietuvos reformacijos istorijos ir kultūros draugija, besirūpinanti protestantiškos kultūros paveldo sklaida Lietuvoje.

Anot draugijos, Purvinai savo darbais gerokai prisidėjo, kad Mažosios Lietuvos kultūros paveldo rekonstravimas būtų paremtas faktais, kad gaivinama ir tęsiama tradicija būtų autentiška.

„Martynas ir Marija Purvinai buvo šio kultūrinio sąjūdžio pirmeiviai, savo darbais: lauko tyrimais, knygomis, straipsniais, paskaitomis, meninėmis idėjomis ir kt. nutiesę jam kelius“, – nurodo draugija.

Valstybinę Jono Basanavičiaus premiją Kultūros ministerija įsteigė 1992 metais. Ji skiriama už reikšmingiausius pastarųjų penkerių metų Lietuvoje ir užsienyje gyvenančių lietuvių darbus, susijusius su etninės kultūros tradicijų plėtojimu, puoselėjimu, ugdymu ir tyrinėjimu, taip pat kūrybinę ir mokslinę veiklą etninės kultūros srityje.

Premijos dydis – 500 bazinių socialinių išmokų (65 tūkst. litų).

Svarstoma šiai premijai suteikti nacionalinės premijos statusą. Tuomet jos dydis būtų nebe 65 tūkst. litų, o 140 tūkst. litų.

Pernai šį apdovanojimą Vyriausybė skyrė Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyno J. Basanavičiaus tėviškėje Ožkabaliuose, Vilkaviškio rajone, puoselėtojams Vitaliui Stepuliui ir Živilei Antaninai Mačionienei.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.