Kultūra

2012.07.26 20:31

„Migruojantys paukščiai“ nutūpė Anykščiuose

Monika Petrulienė, LRT Televizijos laida „Panorama“2012.07.26 20:31

Anykščiuose šią savaitę viešėjo iš Lietuvos emigravę menininkai. Įvairių kultūros sričių profesionalai keturias dienas suko galvas, kaip padėti Anykščiams tapti dar patrauklesniu miestu. 

Anykščiuose šią savaitę viešėjo iš Lietuvos emigravę menininkai. Įvairių kultūros sričių profesionalai keturias dienas suko galvas, kaip padėti Anykščiams tapti dar patrauklesniu miestu.

Šeštą kartą rengiamoje kūrybinėje stovykloje dalyvauja ir menininkai, gyvenantys ir kuriantys užsienyje – Europos šalyse, Jungtinėse Valstijose ar net tolimajame Vietname.

Prieš penkerius metus pradėtu projektu norėta nors trumpam grąžinti menininkus į Lietuvą. Šį kartą kūrybinės stovyklos „Migruojantys paukščiai“ dalyviai įteikė dovaną juos priglaudusiems Anykščiams. Pirmiausia ant sienos, vėliau į kompiuterį menininkai perkėlė savo siūlymus ir idėjas Anykščių savivaldybei.

„Vieną dieną mes blaškėmės po tuos Anykščius,, žiūrėjome, kas čia yra, ką čia galima padaryti. Kitą dieną – kūrybinis darbas, reikia sėdėti, generuoti idėjas, bandyti visa tai apjungti“, – kalbėjo kultūros kritikas Jurijus Dobriakovas.

„Mes buvome tie, kaip dažnai sakoma, blogieji turistai, kai greitai viską pamatai ir emocionaliai nieko neišsiveži. Tai gal reikėtų irgi nebijoti sau pasakyti, kad čia reikėtų kartas nuo karto sugrįžti. Reikia labai sąmoningai, po truputį pažiūrėti į vieną vietą, į kitą, ir kokiais būdais tai galima padaryti. Apie tai mes iš tikrųjų ir kalbėjome“, – teigė projekto „Migruojantys paukščiai“ iniciatorė Jolanta Rimkutė.

„Bandyti ištraukti iš tos medžiagos dar kažkokį visiškai naujovišką patyrimą. Pavyzdžiui, siaubo Anykščiai, išnaudoti tą paskenduolę, padaryti fantasmagorišką, bet tuo pačiu linksmą maršrutą po Anykščius“, – sumanymais dalinosi J. Dobriakovas

Kai kurie menininkai sako Anykščiuose paskutinį kartą buvę dar mokykloje, po to išvykę iš Lietuvos.

„Tas pats „Anykščių šilelis“. Mes čia visi skaitėme jį autobuse. Kiekvienas jį yra išsinagrinėjęs, ir iš tikrųjų patyrė visiškai naujus įspūdžius. Subrendusiam žmogui viskas atrodo naujai“, – sakė grafikos dizainerė Rūta Kaliūnaitė.

Pasak „Migruojančių paukščių“ projekte dalyvaujančių menininkų, tokie susitikimai – išbandymas ir jiems patiems. Esą dažnai vienatvėje kuriantys žmonės kartu sėda prie stalo, mokosi tolerancijos. Projekto organizatorių teigimu, lietuviams svarbu neužmiršti emigravusių menininkų, susipažinti vieniems su kitais, gal net kurti kartu. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.