Kultūra

2013.10.23 12:19

„Nepatogus kinas“ nagrinės nepatogias problemas

ELTA2013.10.23 12:19

Trečiadienį sostinėje prasideda septintasis dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“.

Trečiadienį sostinėje prasideda septintasis dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“.

Festivalyje žiūrovams pristatoma dokumentinių filmų programa, taip pat bus organizuojami susitikimai ir diskusijos su filmų režisieriais ir kitais svečiais. Kaip ir kasmet, festivalis siekia kinu pasakoti apie lokalias ir globalias žmogaus teisių problemas.

Šiemet festivalyje pristatomos aštuonios skirtingos programos, kalbančios apie pasaulio ar mūsų regiono realijas. Programa „Nereikalingi žmonės“ kalba apie visuomenės nurašytus ir į užribį nustumtus herojus, „Posovietinė panorama“ kvies žiūrovus įdėmiau pažvelgti į posovietinių valstybių realijas, „Pasaulis 2015“ – nagrinės pasaulio skurdo ir nelygybės tematiką bei neišsipildžiusius Jungtinių Tautų siekius.

Kitose festivalio programose – filmai apie vandens švarą, Tibetą, internetinę žodžio laisvę, šiandieninę protesto kultūrą. Atskira programa skirta lietuvių režisierių filmams.

Viena iš festivalio organizatorių Birutė Sabatauskaitė pabrėžė, jog festivalio nagrinėjamos temos yra aktualios.

„Jei viena ar kita problema neliečia mūsų, tai nereiškia, kad ji neliečia kitų žmonių, arba kad ji anksčiau ar vėliau nepasieks mūsų“, – kalbėjo organizatorė.

Festivalis yra nekomercinis renginys, todėl žiūrovai už kino bilietą moka tiek, kiek jiems atrodo verta.

Spalio 23–30 dienomis festivalio „Nepatogus kinas“ seansai bei diskusijos vyks Vilniuje, lapkričio mėnesį festivalis persikels į Panevėžį, Kauną ir kitus šalies miestus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.