Kultūra

2015.09.08 13:45

Kauno dramos teatras atveria duris dramaturgijos festivaliui

Artūras Čiurinskas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Nacionalinis Kauno dramos teatras šią savaitę kviečia į dramaturgijos šventę. Keturias dienas vyks „Baltijos šalių dramaturgijos festivalis“. Naujausius darbus pristatys Latvijos, Estijos ir Lietuvos kūrėjai.

Nacionalinis Kauno dramos teatras šią savaitę kviečia į dramaturgijos šventę. Keturias dienas vyks „Baltijos šalių dramaturgijos festivalis“. Naujausius darbus pristatys Latvijos, Estijos ir Lietuvos kūrėjai.

Populiarumo sulaukęs Jono Jurašo spektaklis „Balta drobulė“ – pirmasis, kurį Kauno scenoje išvys festivalio žiūrovai. Iš viso organizatoriai siūlys pažiūrėti 6 konkursinius ir vieną ne konkursinį spektaklį. Pasak jų,  Lietuvos ir kitų šalių teatrai dažniausiai stato pagal užsienio autorių kūrinius. Šiame festivalyje dramaturgai galės pasigirti nacionaliniais pastatymais. 

„Teko susipažinti su pačiomis dramomis ir spektaklių ištraukomis. Bus galima pamatyti jaunus kūrėjus, kurie nagrinėja įvairiausias temas. Pavyzdžiui, „Nacionalinis plėtros planas“ kalba apie Latvijos politinę situaciją“, – pasakoja teatrologė Silvija Čižaitė-Rudokienė.

Festivalyje bus komisija, kuri rinks renginio favoritus, o visi spektakliai bus rodomi originalo kalbomis – latviškai, estiškai. Viskas bus verčiama į anglų, o didžiojoje scenoje – ir į lietuvių kalbą.

Apie nacionalinę dramaturgiją po spektaklių diskutuos trijų Baltijos šalių režisieriai, dramaturgai, teatrologai. Festivalis baigsis apdovanojimų ceremonija. 

„Atvažiuoja patys geriausi Lietuvos, Latvijos ir Estijos didelės ir mažos apimties spektakliai. Iki šiol festivalis buvo „suvažiuojame, pabūname ir viskas“. Mūsų vadybos dėka jis įgavo kitokį žvilgsnį ir kitokį kultūros ministerijos globojimą“, – organizavimo tobulėjimu džiaugiasi Nacionalinio Kauno dramos teatro generalinis direktorius Egidijus Stancikas.

Festivalis kasmet vyksta vienoje iš Baltijos valstybių. 2007 ir 2010 metais dramaturgai rinkosi Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre. Kauno dramos teatre jis spalio 24–27 dienomis vyks pirmą kartą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.