Naujienų srautas

Kultūra2015.09.08 13:45

Brazilija atšventė garsaus tautos peoto metines

Brazilija šį savaitgalį atšventė šimtąsias vieno žymiausių šalies poetų ir dainų kūrėjų Vinicius`o de Moraeso metines.

Brazilija šį savaitgalį atšventė šimtąsias vieno žymiausių šalies poetų ir dainų kūrėjų Vinicius`o de Moraeso metines.

„Poetinha“ arba „poetuku“ Brazilijoje vadinamas V. de Moraesas kartu su kompozitoriumi Antonio Carlos Jobimu sukūrė daugelį žymių Bosaa novos stiliaus kūrinių, 20-ajame amžiuje tapusios Rio de Žaneiro bohemos ir Brazilijos vizitine kortele visame pasaulyje, įkvėpusia ir Franką Sinatrą.

Bossa nova prasidėjo nuo baro Ipanemos rajone. Čia V. de Moraesas parašė legendinę „Mergaitę iš Ipanemos“, kasdien stebėdamas į Kopakabanos paplūdimį po pamokų traukiančias mergaičių gimnazijos mokines. Tačiau daugiausia savo gyvenimo laiko V. de Moraesas praleido su iš San Paulo kilusiu kompozitoriumi Toquinho (Tokinjo).

„Dirbome labai paprastu, bet produktyviu būdu. Aš gyvenau su gitara rankose, kaip dabar, o jo rankose nuolatos būdavo užrašų knygelė. Praktiškai gyvenome kartu. Surengėme daugiau nei 1000 pasirodymų, sukūrėme daugiau nei 130 dainų, įrašėme 30 albumų. Dešimt metų kartu dirbome Brazilijoje, Amerikoje ir Europoje“, – pasakoja V. de Moraeso draugas Toquinho

Nors užsienyje net devynis kartus vedęs ir skyręsis V. de Moraesas daugiausia žinomas kaip dainų tekstų autorius, daugelis brazilų Vinicius`ą laiko ir vienu geriausių šalies teatro pjesių rašytojų, o jo poezija pripažįstama vienu įspūdingiausių portugalų kalba kada nors parašytų eiliavimo pavyzdžių.

Brazilijos ambasadoriumi Jungtinėse Valstijose, Prancūzijoje ir Urugvajuje vėliau dirbęs V. de Moraesas sukūrė žodžius dainoms, tapusioms legendinių Kanų laimėtojų – „Juodojo Orfėjaus“ bei „Vyro ir Moters“ simboliais. Už gėrimą iš diplomatinio sektoriaus karinės chuntos išspirtas legendinis brazilų dainius, viskį vadinęs geriausiu žmogaus draugu butelyje, savo dienas baigė Rio de Žaneire 80-aisiais. Šį savaitgalį jam būtų sukakę 100.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi