Kultūra

2015.09.08 13:45

Rygos trumpametražių filmų festivalyje pasirodys Lietuvos atstovė

ELTA2015.09.08 13:45

Rinktiniai trumpo metro filmai iš Baltijos šalių ir viso pasaulio bus rodomi Rygoje spalio 21-27 dienomis vyksiančiame festivalyje „2Annas“.

Rinktiniai trumpo metro filmai iš Baltijos šalių ir viso pasaulio bus rodomi Rygoje spalio 21-27 dienomis vyksiančiame festivalyje „2Annas“.

Festivalio programą šiemet atspindi devizas „Moteris: avangardistė, namų šeimininkė, prostitutė“.

Festivalio programoje - „Oskarų“ nominantai, begarsio kino klasika, jaunų autorių darbai. Kaip ir kasmet festivalyje speciali programa skirta Baltijos šalių trumpametražių filmų kūrėjams. Tarp latviškų ir estiškų juostų Lietuvai renginyje šiemet atstovauja Oksanos Burajos kūrinys „Liza, namo!“.

Pasak festivalio programos direktorės Anos Veilandės-Kustikovos, šiemet festivalio tematika yra skambesnė, tikintis, jog Latvijos visuomenė pamatys tikrąją trumpametražių filmų galią ir grožį.

„Esame išsikėlę sudėtingą uždavinį – per vieną savaitę į moters vaidmenį visuomenėje pažvelgti įvairiapusiškai – tiek istoriškai, tiek šiuolaikiškai“, – teigė A. Veilandė-Kustikova.

Aštuonioliktąjį kartą rengiamas festivalis vyksta įvairiuose Rygos kino centruose, tarp jų ir 1923 m. atidarytame ir autentišką interjerą išsaugojusiame kino teatre „Splendid Palace“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.