Kultūra

2015.09.08 13:45

R. Kazlo spektaklis pasakos K. Donelaičio gyvenimo istoriją

ELTA2015.09.08 13:45

Savaitgalį Vilniaus teatre „Lėlė“ aktorius Rolandas Kazlas pristatys spektaklį apie poetą Kristijoną Donelaitį „Ne pagal šio pasaulio madą“.

Savaitgalį Vilniaus teatre „Lėlė“ aktorius Rolandas Kazlas pristatys spektaklį apie poetą Kristijoną Donelaitį „Ne pagal šio pasaulio madą“.

Kartu su dailininke Neringa Keršulyte ir aktoriais Sigita Mikalauskaite bei Deiviu Serapinu R. Kazlas scenoje siekia atgaivinti poetinį žodį ir suteikti kūną fantazijai apie vieną didžiausių lietuvių literatūros kūrėjų.

„Kai skaitai Donelaitį, tiesiog jauti, jog tas žodis, ne užrašytas, o įrėžtas raukšlėse per ilgus metus. Jis atsineštas iš laukų, prakaite mirkytas, lietuje praustas, kvepiantis dešrom, lašiniais, žolelėm, nugirstas iš lakštingalos, pelėdos. Tai žmogus, sugebėjęs savo triūsą ir vargą paversti eilėmis. “Metai“– tiesiog gyvenimo vargas, tapęs poezija“, – teigia aktorius R. Kazlas.

Spektaklio pavadinimas – kartu su poetu dirbusio precentoriaus citata, įrašyta mirimo metrikų knygoje apie K. Donelaitį: „Jis buvo sąžiningas žmogus. Ne pagal šio pasaulio madą, bet ištikimas draugas ir per devynerius metus, kai aš buvau su juo kartu, nesu nė sykio su juo susikivirčijęs“

Tai antrasis R. Kazlo režisuojamas spektaklis šiame teatre – prieš tai jis buvo pastatęs spektaklį pagal Vlado Šimkaus poeziją „Geležis ir sidabras“.

Spektaklis „Ne pagal šio pasaulio madą“ šį mėnesį 55-erių metų jubiliejų švenčiančiame „Lėlės“ teatre bus rodomas penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį.

201-–aisiais Lietuva minės K. Donelaičio metus, skirtus poeto 300-osioms gimimo metinėms.