Kultūra

2015.09.08 13:45

Lietuvos muzikos ir teatro akademija gastrolėms pasirinko G. Verdį

ELTA2015.09.08 13:45

Lietuvos muzikos ir teatro akademija, minėdama savo 80-metį ir kompozitoriaus Giuseppe Verdi 200-ąsias gimimo metines, rengia gastroles po Lietuvą.

Lietuvos muzikos ir teatro akademija, minėdama savo 80-metį ir kompozitoriaus Giuseppe Verdi 200-ąsias gimimo metines, rengia gastroles po Lietuvą.

Akademijos simfoninis orkestras, mišrus choras bei Dainavimo katedros studentai paruošė G. Verdi kūrinių programą „Vivat Verdi“, kurioje – uvertiūros, arijos ir chorai iš operų „Traviata“, „Falstafas“, „Don Karlas“, „Kaukių balius“, „Trubadūras“, „Otelas“, „Simonas Bokanegra“, „Rigoletas“, „Likimo galia“, „Nabukas“.

Gastroles spalio 23 dieną pradės koncertas Klaipėdos koncertų salėje. Spalio 24-ąją programa „Vivat Verdi“ skambės Lietuvos didžiosios kunigaikštystės Valdovų rūmuose. Gastroles spalio 26 dieną baigs koncertas Kauno filharmonijoje.

Šios gastrolės bus tikras išbandymas jauniesiems orkestrantams, choristams ir vokalistams. Simfoninis orkestras pristatys darbo su naujuoju meno vadovu Martynu Staškumi rezultatus, o choras ir solistai gaus sceninės patirties, atlikdami G. Verdi kūrinius su orkestru.

Muzikos ir teatro akademijos simfoninis orkestras – tai kolektyvas, kuriame griežia studentai. Skirtingais laikotarpiais su šiuo kolektyvu dirbo Jurgis Fledžinskas, Juozas Domarkas, Gintaras Rinkevičius, Laurynas Vakaris Lopas, Robertas Šervenikas. Nuo 2012 m. orkestrui vadovauja M. Staškus.

1949 metais įkurtas Akademijos mišrus choras – savotiška muzikinė laboratorija. Joje būsimieji chorų vadovai ir dirigentai dainuoja, įgyja chormeisterio įgūdžių, repetuoja su choru, atlieka koncertinę praktiką, rengia baigiamųjų egzaminų ir koncertines programas, dalyvauja choro muzikos interpretavimo meistriškumo kursuose.

Choro studijai yra vadovavę iškilios Lietuvos choro meno asmenybės, garbūs profesoriai: Konradas Kaveckas, Antanas Budriūnas, Anicetas Arminas, Antanas Jozėnas, Adolfas Krogertas, Lionginas Abarius, Povilas Gylys.

Nuo 2012 m. chorui vadovauja Dainius Puišys, Gintautas Venislovas ir Jurijus Kalcas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.