Kultūra

2015.09.08 13:45

„Aktorių dialoguose“ – išskirtinės asmenybės

ELTA2015.09.08 13:45

Lietuvos teatro sąjungoje pirmadienį su žiūrovais bendraus išskirtinės Lietuvos kultūros asmenybės – žymūs teatro ir kino aktoriai Regimantas Adomaitis ir Juozas Budraitis.

Lietuvos teatro sąjungoje pirmadienį su žiūrovais bendraus išskirtinės Lietuvos kultūros asmenybės – žymūs teatro ir kino aktoriai Regimantas Adomaitis ir Juozas Budraitis.

Susitikimas pradės naują kūrybos vakarų ciklą „Aktorių dialogai“. Jame aktoriai žada pasidalyti prisiminimais apie klasika tapusių kino juostų filmavimą, išgyventas akimirkas scenoje, pokalbius su režisieriais bei šiuolaikinį teatrą.

Abu aktorius išgarsino 1965 m. Vytauto Žalakevičiaus režisuotas filmas „Niekas nenorėjo mirti“, po kurio jauni aktoriai tapo ne vien Lietuvos, bet ir tuometinės Sovietų Sąjungos žvaigždėmis.

„Nuostabu tai, kad įkopę į septintą dešimtį aktoriai vis dar vaidina kine, teatre bei televizijoje ir turi minias gerbėjų“, – teigė aktorių susitikimą organizuojantis Teatro sąjungos vadovas Ramutis Rimeikis.

Tai liudija prieš keletą metų įvykusi jų kelionė į Azerbaidžaną – ten aktorius tiesiogine to žodžio prasme nešiojo ant rankų. 2011 m. žiūrovai panašiai pasitiko abu scenos grandus Sankt Peterburge, kur pilnoje teatro „Baltiskij dom“ salėje aktoriai su rusų kolegomis vaidino Jono Vaitkaus režisuotame spektaklyje „Žuvėdra“.

Nors abu aktoriai daugiau laiko praleido kino aikštelėje nei scenoje, teatras visada išliko svarbia gyvenimo dalimi. Viename interviu R. Adomaitis prasitarė: „Iš tikrųjų man teatras buvo svarbesnis. Ir fanatizmo šiek tiek turėjau. Teatru aš taip buvau įtikėjęs, kad jis buvo mano gyvenimo prasmė. Būtent teatras, ne kinas“.

Abiejų menininkų kūrybinėse biografijose kino ir teatro vaidmenys greit pasieks triženklį skaičių.