Kultūra

2013.09.21 13:35

Medininkuose atgis viduramžių pilies gyvenimas

ELTA2013.09.21 13:35

Jau antrą kartą rekonstruotoje Medininkų pilyje, 30 km į pietryčius nuo Vilniaus, rugsėjo 21–22 dienomis vyks LDK istorinės rekonstrukcijos festivalisMedininkai XIV amžiuje“.

Jau antrą kartą rekonstruotoje Medininkų pilyje, 30 km į pietryčius nuo Vilniaus, rugsėjo 21–22 dienomis vyks LDK istorinės rekonstrukcijos festivalis „Medininkai XIV amžiuje“.

Renginyje dalyvaus Lietuvos, Latvijos, Lenkijos ir Baltarusijos istorinės rekonstrukcijos klubai, iš viso laukiama atvykstant beveik šimto dalyvių.

Pasak Trakų istorijos muziejaus direktoriaus Virgilijaus Poviliūno, savaitgalį vyksiančiame renginyje bus atkurtas Medininkų Viduramžių pilies gyvenimas bei čia vykusios kovos. Jų galėjo būti daug, bet neturime tai liudijančių istorinių šaltinių. Tėra žinoma apie 1402 metais vykusį mūšį. Taip pat žinoma, kad Medininkų pilyje apsistodavo Vytautas Didysis, čia jis rašė laiškus, vadino šią pilį savąja.

„Šiemet gyvoji istorija bus pateikta dar tikroviškiau. Į Medininkų pilį XIV–XV a. karine istorine rekonstrukcija užsiimantys klubai susirinks kaip į karo žygį, Lietuvos didžiajam kunigaikščiui pašaukus“, – pasakoja Arūnas Bugvilionis, Senovės baltų kovų brolijos „Vilkatlakai“ viršaitis.

Festivalyje numatoma daug pramogų – LDK kariuomenės ir Teutonų ordino kovos, gyvai pristatomi amatai, žaidimai, rungtys ir pasilinksminimai. Karių stovykloje abi dienas bus eksponuojama XIV–XV a. LDK kariuomenės ir Teutonų ordino šarvuotė ir ginkluotė. Be to, lankytojų laukia ir naujovės: Viduramžių turnyras moterims, ieties svaidymo turnyras, komandiniai bugurtai, tradicinių lietuvių liaudies imtynių pristatymas ir turnyras.

„Šiemet pristatysime dar vieną įdomybę, Viduramžių Europoje žaistą žaidimą kamuoliu. Tai šiuolaikinio futbolo protėvis. Spėjama, kad šis žaidimas atsirado lavinant ginklanešių įgūdžius, kad galėtų iš krūvos priešų ištraukti savo sužeistą šeimininką. Šį kartą mes pristatysime tarptautinį Viduramžių "futbolo" turnyrą, kuriame susirems komandos iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos ir Baltarusijos. Mielu noru formuosime ir žiūrovų komandą“, – pasakoja A. Bugvilionis.

Šeštadienį vyks Viduramžių muzikos koncertas. Dūdmaišiu, įvairiomis dūdelėmis, būgnais ir kitais archajiniais instrumentais grojanti baltarusių grupė „Lity Taler“ jaukioje stovyklos atmosferoje atliks savo Viduramžių dvasios kupinus kūrinius. Tą pati vakarą vyks didžioji kova, tikroviško mūšio tarp LDK kariuomenės ir Teutonų ordino inscenizacija.