Kultūra

2015.09.08 13:45

Naujas Užutrakio dvaro sezonas klausytojus pasitiko puošniai

Monika Petrulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Naujas koncertų sezonas Užutrakio rūmuose muzikos mylėtojus pasitiko puošniai: čia atkurtos kadais grafų Tiškevičių rūmuose buvusios kėdės, daugelis kitų baldų.

Naujas koncertų sezonas Užutrakio rūmuose muzikos mylėtojus pasitiko puošniai: čia atkurtos kadais grafų Tiškevičių rūmuose buvusios kėdės, daugelis kitų baldų.

Tenoras iš Jungtinių valstijų Hectoras Palacio ir pianistas Andrius Vasiliauskas pradėjo kamerinės muzikos koncertų sezoną Užutrakio rūmų Baltojoje salėje. Šį rudenį salėje bus mažiau vietų, bet klausytojai galės įsivaizduoti, kaip atrodė pobūviai čia prieš šimtą metų – pagal istorines fotografijas atkurtos kėdės, užuolaidos. Grafas Juozapas Tiškevičius Užutrakyje kūrė prancūziškosios estetikos dvarą. Į rūmus buvo atvežti Liudviko XVI stiliaus baldai, parke stovėjo Paryžiaus skverų skulptūrų kopijos.

Baldus atkūrė lietuvių meistrai. Pasak Užutrakio rūmus prižiūrinčio Trakų istorinio nacionalinio parko, baldams parinktas itin atsparus gobelenas, todėl į kėdes nereikės, kaip dažname muziejuje, tik žiūrėti iš tolo.

Kiekvieną sekmadienį Baltojoje salėje vykstantys koncertai taip pat atspindi anos epochos gyvenimą.

„Spalio mėn. vyks pianisto Gintaro Januševičiaus koncertas, kuriame jis pristatys rekonstruotą, atstatytą Sergejaus Rachmaninovo rečitalio programą, įvykusią 1913 metais, kai  S. Rachmaninovas vyko į gastroles po Europos šalis ir Rusiją“, – programą pristatė koncertų organizatorė Rūta Banevičienė.

Lankytojų patogumui koncertai sekmadieniais vyksta dieną, kad būtų galima pasivaikščioti ir po rūmus, ir po parką. Antrajame aukšte jau atkurtas darbo kabinetas: didžiulis stalas su kėdėmis, dalis knygų lentynų. Per artimiausius metus bus atgaivintas ir grafų valgomasis, jau stovi kanapos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt