Kultūra

2013.09.08 12:53

Į Vilnių grįžta japonų kultūros festivalis

ELTA2013.09.08 12:53

Ateinančią savaitę, rugsėjo 10–15 dienomis, į Vilnių penktą kartą grįš tradicinės ir šiuolaikinės japonų kultūros festivalis „nowJapan“.

Ateinančią savaitę, rugsėjo 10–15 dienomis, į Vilnių penktą kartą grįš tradicinės ir šiuolaikinės japonų kultūros festivalis „nowJapan“.

Jo rengėjai kviečia atrasti klasikinę ir eksperimentinę Japonijos muziką, dalyvauti parodose, paskaitose, netradiciniame „Pecha Kucha“ renginyje, kūrybinėse dirbtuvėse.

Festivalio atidarymo koncerte rugsėjo 10-ąją Šv. Kotrynos bažnyčioje bus galima klausytis džiazo, atliekamo japonų pianisto Yuki Deai, ir jaunojo japonų dainininko Hideki Sakomizu akustine gitara akompanuojamų melodijų.

Rugsėjo 12-ąją menų fabrike „Loftas“ bus galima išgirsti eksperimentinę japonų atlikėjų muziką bei sudalyvauti „Pecha Kucha“ (trumpas pasiplepėjimas) renginyje. Tai yra tam tikras pristatymas, kuomet kiekvieno pranešėjo pasisakymas turi tilpti į 20 ekrane rodomų skaidrių ir trukti ne daugiau kaip 20 sekundžių vienai skaidrei pristatyti. Apie Tekančios saulės šalį pasakos menininkai, keliautojai, verslininkai.

Rugsėjo 14-ąją „nowJapan“ organizatoriai kviečia į „Shimasho“ („Veikime!“) dieną. Jos metu vyks daugybė pasirodymų, parodų, svečių iš Japonijos vedamos paskaitos, kūrybinės dirbtuvės.

Vakare Kongresų rūmuose vyks japonų grupės „Hide-Hide“ koncertas. Japoniška bambukine fleita ir japoniška tristyge bandža du jauni, tačiau pasaulyje jau žinomi muzikantai, atliks ne tik tradicinę japonų muziką, bet interpretuos klasikos ir šiuolaikinės muzikos kūrinius.

Rugsėjo 15-oji - paskutinė festivalio diena, pavadinta „Mimasho“ („Matykime!“). Tą dieną vyks persirengėlių konkursas „Cosplay“. Jo metu varžosi ir išradingus kostiumus demonstruoja dalyviai ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio svečiai. Spalvingais kostiumais apsirengusieji stengiasi kuo tiksliau įkūnyti pasirinktą kompiuterinių žaidimų, japoniškos animacijos ar japoniškų komiksų personažą. Konkurso nugalėtojai laimi galimybę dalyvauti didžiuosiuose tarptautiniuose „Cosplay“ renginiuose.

Vietoje fejerverkų festivalis „nowJapan“ Vilniaus senamiestį nuspalvins įspūdinga „Cosplay“ persirengėlių eisena, kurioje kasmet dalyvauja daugiau nei 300 kostiumuotų personažų.