Kultūra

2019.03.02 23:46

Prieš metus anapilin iškeliavusį Virgilijų Noreiką pagerbė mokiniai: prisimename jį kas valandą

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.03.02 23:46

Sekmadienį sukanka metai, kai Lietuva neteko operos solisto Virgilijaus Noreikos. Šeštadienį maestro pagerbti artimieji rinkosi Antakalnio kapinėse, Menininkų kalnelyje, surengta sakralinės muzikos ir poezijos valanda, kur profesorių pagerbė buvę jo mokiniai.

Tokia pati saulėta diena kaip ir prieš metus – prisimena artimieji, susirinkę pagerbti V. Noreikos atminimo. 

„Sunku labai dabar gyventi be jo. Kai ateinu į namus ir jo jau nerandu... Dažniausiai jis mane pasitikdavo prie lango, o aš išlydėdavau jį irgi, žiūrėdavau pro langą, mojuodavomės vienas kitam“, – šviesiai prisimena Loreta Bartusevičiūtė-Noreikienė.

Operos solistas V. Noreika buvo vienas iškiliausių Lietuvos tenorų. Maestro sukūrė daugiau kaip 50 vaidmenų, dainavo daugiau kaip tūkstantyje  spektaklių, daugelyje didžiųjų pasaulio teatrų. V. Noreikos nuopelnai įvertinti Nacionaline kultūros ir meno premija, jis apdovanotas Lietuvos valstybiniais ir užsienio šalių ordinais.

„Jo palikimą matome jo išlikusiuose kūriniuose, išlikusiose recenzijose, išlikusiuose įrašuose. Taip pat, aš sakyčiau, toks, koks šiandien yra susiformavęs operos teatras, irgi yra labai didelis jo nuopelnas“, – sako V. Noreikos mokinys Rafailas Karpis.

„Mes jo nepamirštame, o kas valandą, galima sakyti, mes jį prisimename, taip kad jis ir toliau su mumis. Aišku, kaip sakoma banaliai – neverkite, kad išėjo, džiaukitės, kad buvo, tai mes kas valandą džiaugiamės, kad jis buvo su mumis“, – sako V. Noreikos mokiniu taip pat buvęs Algirdas Janutas. 

Sekmadienį mišios bus aukojamos Varėnos rajone Babriiškių bažnyčioje.

Išsamiau – Urtės Korsakovaitės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.