Naujienų srautas

Kultūra2019.03.01 16:45

Edita Mildažytė pristatė filmą apie tris partizanus: rėmėsi tik liudijimais

LRT.lt 2019.03.01 16:45

Kovo 1 d. Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovėje Edita Mildažytė pristatė dokumentinį filmą „ Uosis, Tigras ir Liepsna“. Juostoje pasakojama apie tris partizanus – Juliją Žibutienę, Vytautą Balsį, Juozą Jakavonį.  

Dokumentinis filmas „Uosis, Tigras ir Liepsna“ – tai trijų Lietuvos partizanų liudijimai apie pasipriešinimo kovas ir tų kovų vėliau nulemtą gyvenimą. Visas tris istorijas vienija bendri moraliniai kriterijai – pasirinkimas priešintis antrą sykį vykstančiai sovietų okupacijai, tėvų palaikymas renkantis kovą už Lietuvos laisvę, tvirtas tikėjimas, moralinės nuostatos ir aiškūs idealai. Trys partizanai – tai Julija Žibutienė, Vytautas Balsys, Juozas Jakavonis.  Šių asmenybių istorijos panašios ir kartus labai skirtingos.

Filmo autorė Edita Mildažytė sako, kad sąmoningai nenaudojo jokių pokario kovų tyrėjų komentarų – rėmėsi tik liudijimais, nes ir po 50 metų tiriančių šią temą bus daugybė, o liudytojų – ne. Autorė pasirinko, pasak jos, minkštą, neagresyvų būdą kalbėti apie skaudžius, vėliau niekintus ir slepiamus, o pastarosiomis dienomis perdėta, kategoriška retorika pateikiamus dalykus išsakyti paprastai, tiesiai ir neužgauliai.

„Kovas, tremtį, panieką ir persekiojimus ištvėrę mano filmo herojai yra daug tolerantiškesni, nei daugybė šalia jų besišliejančių...“ – sako Edita Mildažytė.

Dokumentinio filmo „Uosis, Tigras ir Liepsna“ premjera per LRT PLIUS – kovo 11 d. 15.45 val. 

Akimirkos iš filmo pristatymo – galerijoje. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi