Kultūra

2019.02.28 10:07

Teatro elitas: teatrologė D. Šabasevičienė

LRT.lt 2019.02.28 10:07

„Kai pažįsti tūkstantį menininkų, tu į juos objektyviau žiūri negu tie, kurie pažįsta penkis. Kai pažįsti vos ne visus, tampi laisvas nuo jų“, – vaizdo įraše sako viena žinomiausių teatrologių Lietuvoje Daiva Šabasevičienė.   

1987 metais baigusi teatro istorijos ir teorijos studijas prestižinėje Sankt Peterburgo Teatro akademijoje, Daiva sugrįžo į Lietuvos teatro bendruomenę, kurioje pristatė kelias dešimtis mokslinių straipsnių bei virš šimto recenzijų apie dramos teatro spektaklius.

D. Šabasevičienė viena aktyviausiai apie teatrą rašančių kritikių, per savo karjerą išleido knygas apie Joną Vaitkų, Valentiną Masalskį, Regimantą Adomaitį, Faustą Latėną. Šiais metais pasirodė jos naujausia knyga apie aktorių Juozą Budraitį.

Ji taip pat ilgametė Lietuvos nacionalinio dramos teatro literatūros skyriaus vedėja. Daivos pastangomis buvo įsteigtas teatro leidybinis skyrius, ji yra parengusi ir išleidusi nemaža informatyvių, gausiai iliustruotų leidinių, pristatančių Lietuvos nacionalinio dramos teatro režisierių kūrybą bei spektaklius.

2017 m. Lietuvos teatro sąjunga apdovanojo D. Šabasevičienę metų teatrologo premija už nuoseklų rūpinimąsi teatro istorija, už profesionalią kritiką ir atsidavimą teatrui.

Lietuvos teatro sąjunga pristato video projektą „Teatro elitas“ apie žymiausius ir svarbiausius vyresnės kartos teatro menininkus. Video interviu jie dalinasi savo išskirtine kūrybine patirtimi ir atsako į įvairius klausimus apie kūrybą, menininko profesiją, gyvenimą teatru.

Autoriai: Saulė Norkutė, Marija Martinaitienė, Narvydas Naujalis.