Kultūra

2019.02.25 13:56

A. Cuarono autobiografinei dramai „Roma“ teko 3 „Oskarai“

BNS 2019.02.25 13:56

Afonso Cuarono asmeniška šeimos drama „Roma“ „Oskarų“ įteikimo ceremonijoje pelnė apdovanojimus geriausio filmo, geriausio režisieriaus ir geriausios kinematografijos kategorijose. Pusiau autobiografinė nespalvota drama pasakoja apie indėnę Cleo, 8-ąjį dešimtmetį Meksiko Romos rajone gyvenančios viduriniosios klasės šeimos tarnaitę, kurią suvaidino didžiajame ekrane debiutavusi aktorė Yalitza Aparicio.

Ispanų ir indėnų mištekų kalbomis filmuota juosta iš viso buvo nominuota 10-yje „Oskarų“ kategorijų ir laikoma A. Cuarono karjeros, jau anksčiau atrodžiusios įspūdingai, didžiausiu pasiekimu.

„Šis apdovanojimas priklauso Meksikai, – reporteriams sakė A. Cuaronas. – Tai meksikietiškas filmas kiekvienu aspektu“.

Scanpix nuotr.

A. Cuaronui „Roma“ buvo labai asmeniškas projektas, kurio centre yra dvi svarbiausios tam jo gyvenimo laikotarpiui moterys: jo motina Cristina, filme pervadinta Sofia ir vaidinama Marinos de Taviros, taip pat su šeima gyvenanti auklė Libo – ji filme pervadinta Cleo, kurios vaidmenį atliko Y. Aparicio.

Filme pasakojama, kaip Cleo rūpinasi šeimos keturiais vaikais ir tvarko namų ūkį, tuo pat metu spręsdama asmeninio gyvenimo iššūkius.

A. Cuaronas taip troško tiksliai atkurti tų laikų atmosferą, kad filmavimui pasiskolino šeimos baldus ir net surado Romos rajone panašų namą, kurį buvo ruoštasi nugriauti.

Pasak 57 metų režisieriaus, jį sukrėtė tai, kad šis filmas pelnė tokį didelį kritikų pripažinimą ir itin didžiuojasi, kad „Roma“ atkreipė dėmesį į namų darbininkų gyvenimus.

„Svarbiausia yra tai, kad šio filmo, patraukusio didžiulį žiniasklaidos dėmesį, svarbiausia veikėja yra namų darbininke dirbanti indėnė“, – anksčiau šį mėnesį naujienų agentūrai AFP sakė režisierius per „Oskarų“ pretendentų priėmimo ceremoniją Beverli Hilse.

„Yalitza yra pirmoji per visą „Oskarų“ istoriją indėnė, nominuota geriausios aktorės kategorijai. Ir tai man yra labai svarbu“, – pridūrė jis.

Geriausiu filmu šiemet buvo pripažinta drama „ Žalioji knyga“ (Green Book).