Kultūra

2019.02.23 18:09

A. Čekuolis: rašytoją maitina ne honorarai

Domantė Platūkytė, LRT.lt2019.02.23 18:09

„Išmokau dirbti kiekvieną dieną – net jei susergu, karščiuoju, geriu vaistus – vis tiek rašau“, – Knygų mugėje kalba buvęs žurnalistas ir televizijos laidų vedėjas, rašytojas Algimantas Čekuolis. Rašytojas prieš dvejus metus susilaužė šlaunikaulį, po šios nelaimės publicistui tapo sunkiau vaikščioti, dėl to iš namų jis beveik neišeidavo ir visą laiką skyrė rašymui.

„Mano širdyje dega noras rašyti. Paskutinius 11 metų tiksliai kaip šveicariškas laikrodis kasmet išleisdavau po knygą. Buvo ir gudravimų – imdavau medžiagą, kurią jau būdavau panaudojęs televizijoje ir šiek tiek ją pakeisdavau, pritaikydavau literatūriniam kūriniui. Išmokau dirbti kiekvieną dieną – net jei susergu, karščiuoju, geriu vaistus – vis tiek rašau“, – kalba A. Čekuolis.

Į Knygų mugę žurnalistas atvyko pristatyti savo dvidešimtosios knygos „Kur velnias nenešioja“. Tai – apysakų bei apsakymų knyga, kurią rašydamas A. Čekuolis pasitelkė ir tikrus faktus bei nutikimus kelionių metu. Knygoje, neslepia rašytojas, yra ir mistikos elementų.

A. Čekuolis juokauja, kad pasaulyje yra dar daug vietų, kur jo velnias dar nenunešė, tačiau į tas vietas jis patenka pasitelkdamas savo vaizduotę.

„Svarbiausia – žmonių akys“

Knygų mugę A. Čekuolis vadina lietuvių tautos gyvybingumo rodikliu. Anot jo, šis rodiklis kyla vis aukščiau, o tai rodo kultūros klestėjimą. Rašytojas džiaugiasi galėdamas dalyvauti renginyje ir sako, kad kol yra tokių žmonių, kurie į renginį atvyksta ne tik iš Vilniaus, bet ir iš kitų miestų, literatūra nepražus.

„Rašytoją maitina ne honorarai, rašalinė jam taip pat nereikalinga. Svarbiausia – žmonių akys“, – šypsosi A. Čekuolis.

Rašytojas svarsto, kad nors žmonės skaito ir domisi, situacija šiek tiek keičiasi – mažiau žmonių ryžtasi pradėti skaityti kelių tomų romanus. Vis dėlto, anot A. Čekuolio, noras rašyti nesilpnėja.

„Rašytojas neturi ko kalbėti – rašytojo darbas yra sėdėti ir rašyti“, – šmaikštauja ilgametis laidų vedėjas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.