Naujienų srautas

Kultūra2019.02.22 12:05

Holivudo žvaigždės sekmadienio vakarą išsidalins „Oskarų“ apdovanojimus

BNS 2019.02.22 12:05

Balsai atiduoti, apdarai raudonajam kilimui išsirinkti, „Oskarų“ statulėlės blizginamos ir bus išdalytos jau šio sekmadienio vakarą – svarbiausią Holivudo metų renginį, užbaigsiantį permainingą apdovanojimų sezoną.

Ar Alfonso Cuarono „Roma“ gali tapti pirmuoju filmu užsienio kalba ir pirmąja srautinio siuntimo milžinės „Netflix“ juosta, pelniusia geriausio filmo „Oskarą“? Ar Glenn Close pagaliau gaus savo pirmą Kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimą? Ir kaip atrodys „Oskarų“ įteikimo ceremonija be vedėjų?

Maždaug 7,9 tūkst. Kino meno ir mokslo akademijos narių balsavimas baigėsi antradienį. Rezultatai bus paskelbti per ceremoniją teatre „Dolby Theatre“, kuri bus transliuojama milijonams šou verslo gerbėjų visame pasaulyje.

Nors kartais atrodydavo nesunku iš anksto nuspėti laimėtojus, šiemet laukiama netikėtumų, nes kiti svarbūs kino industrijos apdovanojimai atiteko įvairiems filmams ir atlikėjams.

Reuters/Scanpix nuotr.

„Geriausio filmo kategorijoje nominuoti aštuoni filmai, kiekvienas jų turi aistringų šalininkų, bet nė vienas filmas neturi konsensuso“, – naujienų agentūrai AFP sakė kino industrijos žurnalo „Variety“ vienas redaktorių Timas Gray.

„Roma“ – A. Cuarono odė jo vaikystei Meksike ir jį auginusioms moterims – ir kostiuminė komiška kino drama „Favoritė“ (The Favourite) apie tragiško likimo Britanijos karalienę Aną turi po 10 nominacijų.

Tačiau komiška drama apie pilietines teises „Žalioji knyga“ (Green Book) nepaisant kontroversijos išliko tarp favoritų. Jos naudai galėjo suveikti ir sudėtinga Akademijos balsavimo sistema.

Į svarbiausią „Oskarą“ taip pat pretenduoja blokbasteris apie superdidvyrį „Juodoji pantera“ (Black Panther) – pirmas tokio žanro filmas, pelnęs nominaciją geriausio filmo kategorijoje, Spike'o Lee „BlacKkKlansman“, juosta apie „Queen“ „Bohemijos rapsodija“, romantiškas muzikinis filmas „Taip gimė žvaigždė“ (A Star Is Born) ir Dicko Cheney biografija „Vice“.

Puiki vaidyba

Į geriausio aktoriaus statulėlę pretenduoja Christianas Bale'as, kurio transformacija į buvusį JAV viceprezidentą D. Cheney pelnė jam „Auksinį gaublį“, BAFTA apdovanojimą ir Kritikų pasirinkimo apdovanojimą.

Tačiau Rami Malekas pelnė kolegų pagarbą – ir „Auksinį gaublį“ bei Ekrano aktorių gildijos (SAG) apdovanojimą – už puikų velionio „Queen“ lyderio Freddie Mercury vaidmenį.

„Jei klausiate manęs, tai dvi visiškai skirtingos vaidybos rūšys“, – sakė „Variety“ kino kritikas Peteris Debruge'as.

„Christiano Bale'o (atveju) matau neįtikėtiną aktorystę, bet Rami Maleko (atveju) matote vaidmenį, kuris iš tiesų pavergė žiūrovus, ir nenustebčiau, jei šis naujokas sutrikdys tvarką“, – pridūrė jis.

Geriausios aktorės kategorija atrodo esanti viena iš nedaugelio, kuriose favoritai labai aiškūs.

71 metų G. Close jau susišlavė daug apdovanojimų už jaudinantį darbą filme „The Wife“ apie moterį, kurios vyras rašytojas pelnė Nobelio literatūros premiją.

Reuters/Scanpix nuotr.

Lady Gaga sužavėjo gerbėjus ir kritikus filme „Taip gimė žvaigždė“, kuriame vaidino su Bradley Cooperiu. Taip pat buvo giriamas sprendimas nominuoti Yalitzą Aparicio, kurios pasirodymas „Romoje“ yra pirmasis jos vaidmuo.

Tačiau vis tiek atrodo, kad tai bus G. Close vakaras.

„Tai nėra geriausias jos vaidmuo, bet tai proga jai iš tiesų valdyti nedidelį filmą, nešti jį ant savo pečių ir priminti industrijai, kad kaip aktorė (ji) yra viena iš tikrų mūsų lobių, – sakė P. Debruge'as. – Jie įteiks Glenn Close seniai pelnytą „Oskarą“.

Vakaras be vedėjo

Tarp didžiausių klausimų prieš „Oskarų“ įteikimo ceremoniją yra tas, kaip atrodys šis šou. Kevinui Hartui atsisakius vakaro vedėjo vaidmens dėl kilusios priešiškos reakcijos į jo ankstesnes homofobiškas žinutes socialiniame tinkle „Twitter“, Kino meno ir mokslo akademija nusprendė, kad pirmą kartą po 30 metų pertraukos ceremonija vyks apskritai be vedėjo.

Tai rizikingas žingsnis. Kai praėjusį kartą organizatoriai nutarė rengti ceremoniją be vedėjo, buvo parašytas vienas nešlovingiausių „Oskarų“ istorijos puslapių: aktoriaus Robo Lowe dainų ir šokių numeris su... Snieguole.

„Jie vis dar neturi atsakymo į klausimą, iškilusį po pirmosios televizijos transliacijos 1953 metais: ar tai visų kategorijų apdovanojimų įteikimas, ar pramoga? – sakė T. Gray. – Jie nori, kad būtų ir taip, ir taip.“

Pramogos veiksnys bus labai akivaizdus, kai ceremoniją pradės „Queen“ su dainininku Adamu Lambertu priešakyje.

Lady Gaga, B. Cooperis ir kitos pirmojo ryškumo žvaigždės atliks „Oskarams“ nominuotas dainas, be to, pasirodys reperis Kendrickas Lamaras, dainininkės ir aktorės Jennifer Hudson ir Bette Midler.

Akademija, labai norinti pagerinti pastaraisiais metais smukusius televizijos reitingus, bando apsiriboti trijų valandų transliacija, bet susidūrė su sunkumais.

Dėl kilusios kontroversijos jai teko atsisakyti dviejų laiko taupymo idėjų: planų kai kuriuos apdovanojimus įteikti per reklamos pertraukas ir pristatyti tik kelias iš nominuotų dainų.

„Akademijos neryžtingumas per pastaruosius metus sutrikdė žmones“, – sakė T. Gray.

91-oji „Oskarų“ įteikimo ceremonija prasidės sekmadienį 17 val. vietos (pirmadienį 3 val. Lietuvos) laiku – tuomet ir paaiškės, ar padarytų pakeitimų užteks žiūrovams susigrąžinti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi