Naujienų srautas

Kultūra2019.02.21 14:51

Paskelbti klausomiausi 2018 m. įrašai ir albumai

LRT.lt 2019.02.21 14:51

Vilniaus knygų mugėje duris atvėrė jubiliejinė – 5-oji – „Muzikos salė“. Čia įsikūrė rekordiškai daug stendų – net 75, kuriuose daugiau nei 200 įvairių žanrų Lietuvos muzikos kūrėjų, atlikėjų, leidėjų ir muzikinių renginių organizatorių pristato savo veiką, rašoma pranešime žiniasklaidai. Per atidarymą tradiciškai paskelbti ir apdovanoti klausomiausi 2018 m. įrašai ir albumai. Juos skelbia Lietuvos gretutinių teisių asociacija AGATA, renkanti tikslius statistinius duomenis.

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius įteikė apdovanojimą, skirtą klausomiausiam lietuviškam albumui tarptautinėse muzikos klausymosi platformose (Spotify, Deezer, Apple Music ir pan.). Jis atiteko grupei „Lilas ir Innomine“ už albumą „Leisk man šlykštėtis“. Meras pasidžiaugė ir jautėsi prisidėjęs prie grupės pergalės, nes praeitais metais į savo grojaraštį įtraukė net dvi šių atlikėjų dainas.

Asociacijos AGATA direktorė Agnė Begetė džiaugėsi, kad keturias dienas bus jaučiama didžiulė jėga, kurią kuria muzikos bendruomenė su dideliu būriu muzikos mylėtojų, ir įteikė apdovanojimą klausomiausiai lietuviškai dainai tarptautinėse muzikos klausymosi platformose (Spotify, Deezer, Apple Music ir pan.) 2018 m., kuria tapo atlikėjas Dynoro už dainą „In my mind“.

„Muzika – demokratiška, ji mus visus suvienija, pagal muzikos ritmą norisi judėti kartu. Lietuva, jos atgimimas, be abejo, susijęs su knyga, knygos istorija, bet ir su muzika. Tarpukario valstybės atgimimą lydėjo lietuviškoji klasika, mūsų Respublikos atkūrimą – lietuviškas rokas, lietuviško roko maršai. Tai padeda mums veikti tikslingai, kryptingai. Knygų mugė yra labai didelis šurmulys, „Muzikos salė“ jai suteikia ritmą, gerą skambesį“, – kalbėjo ir asociaciją AGATA su 20-mečiu sveikino Lietuvos kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas.

Grojamiausia lietuviška daina radijo stotyse 2018 m. paskelbta atlikėjo Vaido Baumilo „Suknelė“. „Muzikos salės“ atidaryme dalyvavo ir svečiai iš „SONY Music Entertainment“. Komercijos direktorė Suomijai ir Baltijos šalims Kaisu Pulli įteikė apdovanojimą daugiausiai perklausų Lietuvos teritorijoje 2018 m. surinkusiai lietuviškai dainai platformoje Youtube – Sauliaus Prūsaičio „39“.

D. Čėplos nuotr.

„SONY Music Entertainment“ ekspertai šeštadienį ryte muzikos industrijos atstovams ves seminarą apie sėkmingą komunikaciją skaitmeninėje erdvėje. Svečiai pasakos, kaip srautinis muzikos siuntimas (angl. streaming), muzikos klausymosi platformos, skaitmeninė rinkodara keičia muzikos industriją ir ko galime iš to pasimokyti.

Rolandas Kazlas įteikė apdovanojimą klausomiausiai 2018 m. Lietuviškos muzikos platformos pakartot.lt dainai, kuria tapo grupės „G&G Sindikatas“ daina „Grįšiu vėlai“. O pakartot.lt atsinaujina ir pristato naujas modernias aplikacijas.

„Muziko salė“ lankytojų lauks iki pat sekmadienio vakaro. Lankytojams pristatoma didžiausia Lietuvos muzikinės produkcijos mugė, 25 specialiai mugės programai parengti gyvo garso koncertai ir kaip visada įdomūs ir įtraukiantys pokalbiai.

Projektą „Muzikos salė“ organizuoja AGATA. Projektas iš dalies finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos Kūrybinės veiklos, autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos programos lėšomis. Projektas yra tarptautinės Vilniaus knygų mugės dalis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi