Naujienų srautas

Kultūra2019.02.20 22:28

Šv. Kristoforo orkestras mini 25 metų sukaktį: dirigentų planuose – įspūdinga kūrinių programa

Vilniaus Šventojo Kristoforo kamerinis orkestras  ketvirčio amžiaus sukaktį pasitinka koncertais. Ilgametis orkestro vadovas Donatas Katkus ir jaunasis dirigentas Modestas Barkauskas sudarė programą, kurioje svarbiausiu akcentu tapo mylimiausi orkestro kūriniai: baroko ir lietuvių kompozitorių muzika.

Vilniaus Šventojo Kristoforo orkerstas atsirado dėl didžiulis noro groti baroko muziką. Vilniaus kvarteto narys, altininkas, Donatas Katkus po 29-erių metų darbo kvartete subūrė orkestrą.

„Kai aš atėjau diriguoti, tai aš nebuvau tas jaunas dirigentas, kuris žiūri kur į apačią, kur į viršų, aš viską žinojau, ką reikia padaryti. Mes biškį daugiau repetavome, nes mano judesiai buvo tokie, nu sakykime, ne visiškai profesionalūs, kurie galėtų išreikšti, bet mes rezultatą tai pasiekėm“, – sakė dirigentas D. Katkus.

Pasak maestro, jau nuo pirmųjų koncertų ryškėjo muzikos kryptys: sovietinio, romantiško barokinės muzikos atlikimo išmokę muzikantai iš naujo ieškojo teisingo senųjų epochų muzikos skambesio. Šis orkestras išsiskiria ir repertuaru: per 25-erius metus koncertuose išgirdome daugybę lietuvių kompozitorių premjerų. 

„Mano draugai buvo Kutavičius, Balakauskas, Bajoras  ir visi, tai buvo mano ta chebra. Ir tai buvo geri kompozitoriai, tai mes tų kompozitorių labai daug padarėme, labai daug“, – pasakoja D. Katkus.

Naujasis orkestro vadovas Modestas Barkauskas dainuoja ne todėl, kad jam patinka Jono Jurkūno kūrinys "Žvirblio sapnas". Maestro repeticijoje pavaduoja Veroniką Povilionienę. Tiesa, jubiliejiniame konceRte netrūks staigmenų - išvysime dainuojantį visą orkestrą.

„Žinot norisi viską groti, ar ne, jubiliejus o ir su tuo, ir su tuo, bet reikia atsirinkti tuos smagiausius perliukus, ką parodyti publikai. Tai mano idėja buvo tokia truputį paimti baroko, priešklasikinio laikotarpio, tai mes atliksime Džiuzepės Samartini, puikus Concerto grosso, ankstyvasis klasikos kūrėjas, tai vieną jo Concerto grosso pagrosime,  taip pat dalis skirta ir lietuvių autorių kūrinių“, – sakė dirigentas M. Barkauskas. 

Ramintos Šerkšnytės, Anatolijaus Šenderovo, Vato Kachidzės kūrinius su orkestru atliks saksofonininkas Petras Vyšniauskas, solistai Veronika Povilnionienė, Jomantė Šležaitė, Liudas Mikalauskas.

25-ojo gimtadienio šventę orkestras rengia šį penktadienį Vilniaus rotušėje ir kitą ketvirtadienį Šventosios Kotrynos bažnyčioje. 

Plačiau – Miglės Gaižiūtės reportaže

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi