Kultūra

2019.02.18 23:26

Išskirtinė premjera: P. Čaikovskio opera į vieną sceną suves A. Grigorian ir jos motiną

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.02.18 23:26

Paskutinė „Vilnius City opera“ premjera prieš Kongresų rūmų rekonstrukciją. Trečiadienį čia skambės Piotro Čaikovskio opera „Pikų dama“, operos scenoje po aštuonerių metų pertraukos susitiks solistės Amik Grigorian ir jos mama Irena Milkevičūtė, o spektaklis skiriamas A. Grigorian tėvo, prieš trejus metus mirusio solisto Gehamo Grigoriano, atminimui.

Operos solistės repetuoja Dalios Ibelhauptaitės P. Čaikovksio operos „Pikų dama“ pastatyme. A. Grigorian kuria Lizos vaidmenį. I. Milkevičiūtė jaunystėje dainavusi irgi Lizą, šiame spektaklyje atliks grafienės vaidmenį. Drauge su dukra ji dainavo D. Ibelhauptaitės pastatyme prieš aštuonerius metus – P. Čaikovskio operoje, „Eugenijus Oneginas“. 

„Ji (A. Grigorian – LRT.lt) užaugo ir kartais ir aš pati galiu pasimokyti iš jos, mane tai džiugina, scenoj mes esam tuo, kuo turim būti, aišku iš šalies žiūri ir pergyveni. Dabar ji daugiau dėl manęs pergyvena“, – pasakoja I. Milkevičiūtė. 

D. Ibelhauptaitė sako, kad mintis pastatyti P. Čaikovksio „Pikų damą“ kilo jai ir A. Grigorian po jos tėvo, G. Grigoriano mirties. Vienas garsiausių jo sukurtų vaidmenų buvo būtent Hermanas „Pikų damoje“. 

A. Grigorian sako, tai, kad spektaklius vaidins tėčio atminimui, kelia daug emocijų.

„Pikų damoje“ taip pat dainuos Kostas Smoriginas, Vaidas Vyšniauskas, Jurgita Adamonytė. „Pikų damos“ premjera vasario 20–24 dienomis, tai paskutinis bohemiečių ir Valstybinio simfoninio orkestro spektaklis Kongresų rūmuose, po to jie bus uždaryti rekonstrukcijai.

Plačiau – Margaritos Alper reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.