Kultūra

2019.02.15 17:26

Šakių savivaldybė rado šeimininkus Gelgaudiškio dvarui

BNS2019.02.15 17:26

Šakių rajono savivaldybė penktadienį išnuomojo Gelgaudiškio dvarą verslininkams iš Alytaus, viešbučio ir restorano „Dzūkijos dvaras“ bei pramogų parko „Tarzanija“ savininkams Giedrei ir Mindaugui Aldoniams.

„Šis dvaras tarsi tęsia mūsų veiklą. Turime naują dvarą Alytuje ir kuriame visiškai naują jo istoriją. Gelgaudiškio dvare istoriją turėsime saugoti ir ją tęsti. Tai rimtas ir svarbus iššūkis“, – sakė M. Aldonis.

Pagal sutartį Gelgaudiškio dvaras naujiesiems šeimininkams išnuomotas 50 metų. Sutarta, kad per trejus metus į dvarą bus investuota 300 tūkst. eurų. Per pirmus metus – 180 tūkst. eurų.

Radus nuomininkus, Šakių rajono savivaldybei nereiks grąžinti daugiau nei 2 mln. eurų Europos Sąjungos paramos, išleistos rūmų restauracijai.

Pirmųjų metų planas – sutvarkyti pirmąjį pastato aukštą ir įrengti dvaro laikmetį atitinkančią ekspoziciją. Taip pat šiais metais dvare turėti būti atidaryta kavinė, o per dvejus metus – restoranas ir 50 vietų viešbutis.

Gelgaudiškio dvaras iškilo apie 1842–1846 metus. Jį pastatė Prūsijos baronas Gustavas Henrikas Koidelis. Anuomet dvaras turėjo nuosavą vandentiekį, ledainę, sūrinę. Rūmus supo didžiulis, sudėtingos struktūros parkas, išlikęs iki šių dienų.

1922 metais dvaras išparduotas, jame įsteigta vaikų prieglauda. Prie Gelgaudiškio dvaro 1972 metais buvo filmuojamos kai kurios legendinio televizijos serialo „Tadas Blinda“ serijos. Centriniai dvaro rūmai restauruoti 2012 metais.

Viename didžiausių Lietuvoje, 118 hektarų dvaro parke, atkurtas 2,5 km ilgio pažintinis takas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.