Kultūra

2019.02.14 10:44

Poetas T. Petrulis: su visomis pirmosiomis knygomis susijęs įdomus dalykas

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2019.02.14 10:44

Su pirmomis knygomis susijęs įdomus dalykas – dažnai jose esantys tekstai yra kurti ilgą laiką prieš atsirandant knygai, LRT TELEVIZIJOS laidoje sako rašytojas Tomas Petrulis, kurio pirmojo poezijos knyga „Triukšmo gyvatė“ dalyvauja Metų knygos rinkimuose.    

Įdomus dalykas, susijęs su pirmosiomis knygomis, – dažnai tekstai jose būna kurti ilgą laiką prieš išleidžiant, LRT TELEVIZIJAI sako poetas Tomas Petrulis. „Eilėraščius savo knygai rašiau maždaug dešimtmetį. Taigi priešistorė tikrai ilga, o kadangi negavau finansavimo knygos leidimui, supratau, kad vis tiek turiu žūtbūt tai realizuoti. Nutariau nelaukti ir pasirinkau elektroninių knygų leidyklą“, – pasakoja autorius.

Kalbėdamas apie pavadinimą, T. Petrulis teigia, kad dažniausiai tai sugalvoti gana sunku: „Tai gal net spontaniškas dalykas, bet, šnekant apie mano knygos pavadinimą, manau, kad dabar jis puikiai skamba. „Triukšmo gyvatė“ atitinka tai, kad mane domina triukšmo ir tylos santykis, sekuliaraus pasaulio ir religijos santykis. Kai kurie gali pamanyti, kad žodis „gyvatė“ susijęs su bibliniu kontekstu – pirminė mintis tokia nėra, bet aš nieko prieš.“

Paklaustas, kodėl mėgsta kurti triukšmingose vietose, T. Petrulis teigia esantis tokio tipo žmogus. „Negaliu kurti namuose, o kavinėse esantis šurmulys man padeda susikoncentruoti, padeda“, – kalbėdamas apie kūrybos pobūdį teigia poetas.

Plačiau – laidos įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt