Kultūra

2013.09.03 11:49

Lietuvos dailės muziejuje – gabalėlis Luvro (nuotraukos)

LRT.lt2013.09.03 11:49

Lietuvoje pirmą kartą rodoma Luvro muziejaus paroda, kurioje – „Antoine Watteau ir prancūzų graviūros menas“, skelbiama Lietuvos dailės muziejaus pranešime žiniasklaidai.

Lietuvoje pirmą kartą rodoma Luvro muziejaus paroda, kurioje – „Antoine Watteau ir prancūzų graviūros menas“, skelbiama Lietuvos dailės muziejaus pranešime žiniasklaidai.

Parodą globoja ir ją kartu su Luvro muziejaus generaliniu direktoriumi bei kitais aukštais Lietuvos ir kitų Europos Sąjungos valstybių pareigūnais atidarys premjeras Algirdas Butkevičius. Atidarymą transliuos LRT televizija. Prieš atidarymą penktadienį vyks spaudos konferencija, o antradienio vakarą – ją pristatantis kultūros vakaras.

Ekspozicijoje iš Luvro muziejaus rinkinių pristatomas prancūzų tapytojo, graverio ir piešinio meistro Jeano-Antoine’o Watteau kūrybos palikimas. Anksti miręs dailininkas, kaip rokoko stiliaus tapyboje pradininkas, paliko Europos mene ženklų pėdsaką. J. A. Watteau buvo novatorius, sukūręs labai savitą tapybos žanrą, tradiciškai vadinamą fêtes galantes – galantiškomis šventėmis. Kaip tikras XVIII a. visuomenės metraštininkas, jis vaizdavo ne tik elegantiškos publikos pokylius bei pramogas nuostabios gamtos apsuptyje, bet ir žanrines scenas su realiais tipažais – elgetomis, klajojančiais muzikantais, teatro artistais, amatininkais, kareiviais, valstiečiais. To meto prancūzų dailėje J. A. Watteau garsėjo ir kaip neprilygstamas kolorito meistras, tęsiantis Venecijos mokyklos tapytojų Tiziano ir Veronese’s bei didžiojo flamando Rubenso koloristines tradicijas.

Po J. A. Watteau mirties draugams kilo laiminga mintis įamžinti jo kūrybos palikimą graviūrų pavidalu. Parodoje, atvežtoje į Lietuvą, eksponuojama per 90 graviūrų, sukurtų pagal J.A. Watteau piešinius ir tapytus paveikslus. Didžioji dalis graviūrų atrinkta iš beveik 40 000 grafikos kūrinių kolekcijos, 1935 m. barono Edmond’o de Rothschildo dovanotos Luvrui.

Taip pat bus demonstruojami paties J.A. Watteau trois crayons (trijų kreidelių) technika meistriškai sukurti piešiniai ir viena tapyta drobė „Besimaudanti Diana“ (apie 1715–1716). Tokio turinio paroda padės atskleisti Antoine’o Watteau, vieno garsiausių prancūzų dailininkų, kūrybos savitumą ir įtaką Europos meno raidai.

Parodos atidarymas – rugsėjo 6 dieną, 18.30, Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4). Ji veiks iki lapkričio 10 dienos.