Naujienų srautas

Kultūra2019.02.12 00:09

Spalvota ir minkšta „Pievelė“ kviečia kūdikius kartu su šokėja patirti atradimo džiaugsmą

Šokio teatre „Dansema“, pirmajame Lietuvoje pradėjusiame kurti šokio spektaklius kūdikiams, repetuojamas naujas spektaklis. Choreografė Birutė Banevičiūtė sako šįkart kurianti interaktyvų spektaklį ir griežtai apibrėžia vaikų amžių – nuo 4 iki 24 mėnesių.

B. Banevičiūtės naujausias darbas „Pievelė“ – jau 10 šokio teatro „Dansema“ spektaklis ir 4, skirtas kūdikiams. Spektaklio premjera bus surengta vasario pabaigoje, o pirmadienį „Menų spaustuvėje“ vyko repeticija su būsimojo spektaklio žiūrovais – kūdikiais nuo 4 mėnesių iki 2 metų.

Spektaklį B. Banevičiūtė sako kūrusi kaip instaliaciją, potyrį, todėl ir scenografija iš minkštų daiktų, skirtingų faktūrų. Spalvota ir minkšta pievelė kviečia kūdikius kartu su šokėja patirti atradimo ir bendravimo džiaugsmą.

Spektaklyje šoka ir su vaikais bendrauja šokėja Giedrė Subotinaitė. Ji sako, kad tokiame spektaklyje svarbiausia ne parodyti savo gebėjimus, ką moki, o drauge su vaikais pasinerti į tyrinėjimą.

Pirmąjį spektaklį kūdikiams „Mozaika“ B. Banevičiūtė sukūrė prieš 7 metus. Jis iki šiol yra vienas populiariausių spektaklių, ypač daug keliauja po užsienį. Vėliau sukurtas spektaklis „Spalvoti žaidimai“, įvertintas Auksiniu scenos kryžiumi kaip geriausias metų spektaklis vaikams.

Naujausio darbo „Pievelė“ premjera vasario 24 d. „Menų spaustuvėje“.

Plačiau apie tai – Margaritos Alper reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi