Kultūra

2019.02.11 10:17

„Grammy“ įteikimo ceremonijoje su lietuvišku akcentu dominavo feminizmo idėjos

BNS, LRT RADIJAS, LRT.lt2019.02.11 10:17

Los Andžele sekmadienį įvykusioje „Grammy“ apdovanojimų įteikimo ceremonijoje šiemet dominavo kalbos apie feminizmą ir virtinė šią ideologiją propaguojančių pasirodymų, o publiką maloniai nustebino buvusios JAV pirmosios ponios Michelle Obama, atidariusios svarbiausią muzikos pasaulio renginį, dalyvavimas. Šiuose „Grammy“ apdovanojimuose tarp nominantų už geriausią operos įrašą buvo ir lietuviai garso režisieriai Vilius ir Aleksandra Kerai, tačiau jie apdovanojimo negavo.

Dėmesio centre buvo hiphopo atlikėjai ir daugybė talentingų moterų, o pagrindiniai apdovanojimai atiteko kantri muzikos dainininkė Kacey Musgrave, popmuzikos divai Lady Gaga, rokerei Brandi Carlile ir reperiui „Childish Gambino“. Pastarasis pelnė iš viso tris prizus už savo susimąstyti verčiantį hitą „This Is America“, pripažintą geriausia metų daina.

Per 61-ąją „Grammy“ apdovanojimų ceremoniją, sekmadienį surengtą Los Andželo arenoje „Staples Center“, pagrindinis šių metų „Grammy“ apdovanojimas – statulėlė už geriausią metų albumą – buvo įteikta K. Musgrave.

Našvilyje kuriančios muzikantės trečiasis studijinis albumas patyrė didelę konkurenciją su tokiais muzikos industrijos sunkiasvoriais kaip reperiai Kendrickas Lamaras ir Drake`as.

Ji taip pat įveikė kitas artistes, įskaitant Cardi B, Janelle Monae ir B. Carlile.

Nors per 2018 metų „Grammy“ dalybas moterų vaidmuo buvo blankus, šiemet jos sulaukė didelio pripažinimo.

„Buvo neįtikėtina netgi būti vienoje kategorijoje su tokiais gigantiškais albumais, tikrai nuostabiais meno kūriniais“, – K. Musgrave sakė klausytojams.

K. Musgrave, Reuters/Scanpix nuotr.

30-metės dainininkės albumas „Golden Hour“ taip pat laimėjo geriausio kantri muzikos albumo kategorijoje.

Ji padėkojo savo vyrui, padėjusiam paversti šį albumą tikrove. K. Musgrave taip pat padėkojo kitiems nominuotiems artistams ir sakė, kad „laimėjimas nedaro mano albumo nė kiek geresnio negu kieno nors kito“.

Be to, ji padėkojo savo jaunesnei seseriai už nuotraukas albumo viršeliams ir jų dizainą.

Ši „Grammy“ ceremonija buvo labai sėkminga K. Musgraves: dainininkė taip pat gavo du kitus apdovanojimus – už geriausią kantri muzikos solinį pasirodymą ir geriausią kantri muzikos dainą.

Ji taip pat dukart atliko savo dainas per transliaciją geriausiu eterio laiku, įskaitant kūrinį, skirtą šio muzikos stiliaus superžvaigždei Dolly Parton.

M. Obama savo ruožtu sužavėjo publiką, kai drauge su Lady Gaga, popmuzikos žvaigžde Jennifer Lopez, vedėja Alicia Keys ir aktore Jada Pinkett Smith išėjo į sceną ir perskaitė kalbą, pabrėždama socialinės įvairovės ir moterų lygybės svarbumą.

AFP/Scanpix nuotr.

Pirmoje ceremonijos dalyje, per kurią buvo įteikta daugiau kaip 80 prizų, B. Carlile – į daugiausiai apdovanojimų šiemet pretendavusi moteris – pelnė savo pirmąjį „Grammy“ Amerikos folkmuzikos kategorijose.

Tuo metu Lady Gagai buvo įteiktas „Grammy“ už geriausią popmuzikos dueto ar grupės atlikimą už jos emocingą hitą „Shallow“ iš muzikinės melodramos „Taip gimė žvaigždė“ (A Star Is Born).

Ši daina taip pat pelnė pripažinimą vizualinės medijos kategorijoje, o Lady Gaga gavo trečią prizą už geriausią solo atlikimą už dainą „Joanne“.

„Labai didžiuojuosi, kad prisidėjau prie filmo, atkreipiančio dėmesį į psichikos sveikatos problemas“, – sunkiai tramdydama ašaras sakė Lady Gaga, padėkojusi savo dueto partneriui Bradley Cooperiui.

„Su tuo susiduria daug atlikėjų, ir turime rūpintis vienas kitu“, – pridūrė ji.

Šiuose „Grammy“ apdovanojimuose tarp nominantų už geriausią operos įrašą buvo ir lietuviai garso režisieriai Vilius ir Aleksandra Kerai, už  Giuseppe Verdi „Rigoletą“, įrašytą su Kauno simfoniniu orkestru Dmitrijumi Chvorostovskiu ir Nadin Sierra.

Stop kadras

Nors statulėlė lietuviams neatiteko, džiaugsmo mūsų šalies atstovai nestokojo.

Orkestro vadovo Algimanto Treikausko teigimu, tai yra didžiulis pasiekimas, o nuotaikos – puikios. Jo aiškinimu, konkurentai buvo labai stiprūs, todėl, negavus apdovanojimo, lietuviai tikrai nenusiminė.

„Papulti tarp šių žmonių, ar net tarp tų penkių geriausių plokštelių, su visais dainininkais, instrumentalistais, orkestrais, chorais, nekalbu apie tuos solistus, pagrindinių vaidmenų atlikėjus solistus, kuriuos įrašėme. Tai duoda galimybes, kontraktus, nuotaikos puikios, didžiulis įspūdis matyti pasaulines žvaigždes, visus techninius dalykus“, – LRT RADIJUI komentuoja A. Treikauskas.

Visą nugalėtojų sąrašą galite rasti čia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt