Kultūra

2019.02.11 07:12

Įteikti BAFTA apdovanojimai: daugiausiai laurų susišlavė „Favoritė“

15min.lt 2019.02.11 07:12

Sekmadienio vakarą Londone vyko Britų kino meno akademijos apdovanojimai, arba tiesiog – BAFTA. Šie apdovanojimai – britiškas „Oskarų“ atitikmuo, tad kino mylėtojai šį vakarą nusigręžė nuo Holivudo ir pažiūrėjo, ką gi įvertino britai. 

Londono Karališkojoje Alberto salėje per 72-ąją BAFTA apdovanojimų ceremoniją pagerbti geriausi 2018 metų britų ir tarptautiniai filmai, aktoriai bei kino kūrėjai. 

Šiųmetiniai BAFTA apdovanojimai tapo kostiuminės dramos/komedijos „Favoritė“ („The Favourite“) triumfo vakaru. Filmas buvo nominuotas 12-oje kategorijų ir laimėjo daugiausiai – septynis – apdovanojimus.

„Favoritė“ pripažinta geriausiu britų sukurtu filmu. Ji taip pat buvo įvertinta ir už geriausią originalų scenarijų, geriausius kostiumus, po statulėlę gavo ir „Favoritės“ aktorės Olivia Colman bei Rachel Weisz.

Ši juosta taip pat turi ir 10 „Oskarų“ nominacijų, tad apdovanojimų sezonas jai dar nesibaigė.

Na o geriausiu metų filmu apskritai pripažinta Alfonso Cuaróno juosta „Roma“. Pats filmo kūrėjas taip pat buvo pripažintas geriausiu režisieriumi.

Geriausiu aktoriumi BAFTA apdovanojimuose išrinktas Freddie Mercury „Bohemijos Rapsodijoje“ suvaidinęs Rami Malekas.

BAFTA apdovanojimų vakarą antrus metus iš eilės vedė BBC komiško serialo „Žavios ir labai pavojingos“ („Absolutely Fabulous“) žvaigždė Joanna Lumley.

Visą nugalėojų sąrašą galite rasti čia.