Kultūra

2019.02.10 11:17

JAV operatorių gildijos apdovanojimuose triumfavo sakartvelų ir lietuvių filmo „Namė“ operatorius

LRT.lt2019.02.10 11:17

Vasario 9 dieną įvykusiuose Amerikos operatorių gildijos apdovanojimuose (ASC, The American Society of Cinematographers) triumfavo bendro sakartvelų ir lietuvių filmo „Namė“ operatorius Giorgi Švelidzė. Jam atiteko gildijos apdovanojimas „Spotlight Awards“, sakoma pranešime spaudai. 

Tai antras pagal svarbą prizas šiuose apdovanojimuose, į kurį pretenduoja nekomercinių, festivaliuose, išskirtinėse peržiūrose, retrospektyvose rodomų filmų operatoriai.

„Tai ypatingai garbingas kolegų apdovanojimas. Labai džiaugiuosi, kad mūsų, lietuviškos kūrybinės grupės indėlis į neeilinę šio filmo sėkmę yra itin ryškus. „Namei“ muziką kūrė žymi Lietuvos atlikėja Jurga Šeduikytė, o filmo garso dizaino autorius yra „Sidabrinės gervės“ ir Lietuvos kinematografininkų sąjungos apdovanojimo laureatas Jonas Maksvytis, filmo vaizdo postprodukciją buvo atlikta „Madstone“ kompanijoje. Filmas garsina mūsų kino industriją. Būtent Lietuvoje atlikti vaizdo ir garso postprodukcijos darbai,“ – sako filmo koprodiuserė Lietuvoje Ieva Norvilienė.

G. Švelidzės konkurentai buvo režisierės Chloé Zhao filmo „The Rider“ operatorius Joshua Jamesas Richardsas ir režisieriaus Lukaso Dhonto filmo „Mergina“ operatorius  Frankas van den Eedenas.

Filmą iš dalies rėmė Gruzijos kino centras ir Lietuvos kino centras.

Pasaulinė „Namės“ premjera įvyko Tarptautiniame Tokijo kino festivalyje, filmas rodytas Šanchajaus, Gioteborgo, Talino festivaliuose, prieš porą mėnesių filmas pateko į trumpąjį „Auksinių gaublių“ nominacijų sąrašą. Lietuvoje filmas buvo įtrauktas į Tarptautinio Vilniaus festivalio „Kino pavasaris“ programą „Festivalių favoritai“.  

Viduriniosios kartos režisieriaus Zaza Chalvaši filmas „Namė“ pasakoja apie nuošalią vietą, kurioje sugyvena krikščionys, musulmonai, ateistai. Tradicijos ir šiuolaikybės, tikėjimo ir cinizmo priešpriešas režisierius atskleidžia pasitelkęs istoriją apie Ali šeimą, kuriai patikėta saugoti gydančio ežero vandenis. Ali sūnums pasukus skirtingais keliais, tradiciją tęsia jų sesuo Namė.

Amerikos operatorių gildijos apdovanojimai buvo teikiami 33-ąjį kartą, ASC šiais metais švenčia šimtmečio jubiliejų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.