Naujienų srautas

Kultūra2019.02.05 22:59

P. Gaidys Klaipėdoje pastatė liūdną komediją apie apsimestinio vyriškumo ir tikro žmogiškumo sankirtas

Klaipėdos dramos teatre režisierius Povilas Gaidys pastatė komediją „Paradas“ pagal rusų autoriaus Aleksandro Galino to paties pavadinimo pjesę. Tai komiška, bet liūdna istorija apie šiuolaikinio gyvenimo aktualijas ir grimasas, tėvų ir vaikų tarpusavio santykius bei apsimestinio vyriškumo ir tikro žmogiškumo sankirtas.

Komedijų meistru vadinamas 81-erių metų P. Gaidys sako, kad toks titulas jam nelabai patinka, tačiau pripažįsta, kad komedijos žanras – gerokai artimesnis. Šmaikščiai parašytą rusų dramaturgo A. Galino pjesę „Paradas“ jis rado, kai teatras savo repertuare pasigedo komedijos.

Pjesės siužetas, pasak ją į lietuvių kalbą išvertusio teatro meno vadovo Gintaro Grajausko, gana paprastas. Kol už lango Amsterdame vyksta garsusis gėjų paradas, viešbučio kambaryje susitinka dvi kartos – tėvai ir vaikai. Du pasauliai – senasis, kuris yra žiaurus ir griežtas, bei daug švelnesnis, laisvas ir atviras – jaunasis pasaulis.

„Ir aišku tarp jų įvyksta tam tikras konfliktas, kuris paskui labai netikėtai išsiriša. Ir pati pjesė yra pakankamai rizikinga, nes jeigu užsižaistumėm tomis visomis detalėmis, visa pikanterija, labai greitai galima padaryt tokį pigų balaganą, bet aš įsitikinęs, kad režisierius P. Gaidys, kuris yra komedijų meistras nuo senų laikų, kad jam tikrai užtenka subtilumo padaryti, nenusipiginti su šita komedija“, – sakė G. Grajauskas.

Vaidmenis spektaklyje kuria P. Gaidžio auklėtiniai: Mikalojus Urbonas, Sigutė Gaudušytė, Jonas Viršilas, Simas Buziliauskas, Justina Vanžodytė ir Agnė Skripkauskaitė.

Į premjerą Klaipėdos dramos teatre miestiečiai ir svečiai kviečiami šeštadienį.

Plačiau apie tai – Marijos Gabrienės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi