Kultūra

2019.01.31 12:12

L. Gutausko knygoje – daugiasluoksniškumas ir kalba, neleisianti užmigti

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2019.01.31 12:12

Leonardo Gutausko kūrybai būdingas tapybiškumas ir daugiasluoksniškumas matomas ir knygoje „Pravardės“, kuri dalyvauja Metų knygos rinkimuose, LRT TELEVIZIJAI sako literatūros kritikė Lina Buivydavičiūtė. Anot jos, L. Gutausko kūryboje dera profanum ir sacrum erdvės, įvairios tematinės linijos, neleidžiančios nuobodžiauti.    

L. Gutauskas – tapybiškas autorius, kurio kūryboje galima įžvelgti daug sluoksnių, LRT TELEVIZIJAI sako Lina Buivydavičiūtė. „Daugiasluoksniškumas matomas ir knygoje „Pravardės“. Man tai labai patinka, skaitydama vis pasibraukdavau netikėtus pasakymus ir metaforas“, – tikina literatūros kritikė.

Pasak L. Buivydavičiūtės, L. Gutauskas išsiskiria įvairiapuse raiška: „Pirmieji knygos „Pravardės“ pasakojimai – kupini pompastikos. Tik po kurio laiko supratau, kad tai ironija ir autorius ironizuoja tam tikrą stilistiką. Nuo trečiojo pasakojimo šioje knygoje autorius tarsi grįžta į save ir pasakoja jau kitaip.“

L. Gutauskas, anot kritikės, išsiskiria poetiniais pasakymais ir metaforomis, o kartais jo kalboje pasitaiko grubios kalbos apraiškų ir necenzūrinių žodžių.

„Tai, kaip rašo L. Gutauskas, neleidžia skaitytojui užmigti, kūryboje gražiai dera profanum ir sacrum. Kalbant apie knygą „Pravardės“, reikia pasakyti, kad čia matome tam tikras tematines linijas, autoriui rūpi sovietmetis, kultūrinės traumos, kolektyvinė savimonė. Taip pat – menininko susidūrimas su cenzūra bei kitos, labai reikšmingos, temos“, – sako L. Buivydavičiūtė.

Plačiau – laidos įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.