Kultūra

2019.01.30 11:34

A. Raudonikis švenčia 85 metų jubiliejų

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.01.30 11:34

Trečiadienį kompozitoriui, dainų autoriui Algimantui Raudonikiui sukanka 85 metai. Nors kompozitorius yra parašęs kūrinių simfoniniam, pučiamųjų ir estradiniam orkestrams, liaudies instrumentams bei jų ansambliams, šokiams, didžiąją A. Raudonikio kūrybos dalį sudaro dainos. Jų jis sukūrė apie 500.

„Svarbiausia dainoje – melodija, o nuostabiausias jausmas, kai per koncertus visa salė dainuoja mano dainas“, – sako kompozitorius.

A. Raudonikis gimė Kaune, tačiau sako ten praleidęs tik kelias dienas, o užaugo būsimasis kompozitorius Joniškyje. Dabar A. Raudonikis yra Joniškio garbės pilietis, o Joniškyje yra jo vardo meno mokykla.

Būtent Joniškyje A. Raudonikis susidomėjo muzika, mokykloje akompanuodavo šokiams, nors neturėjo muzikinio išsilavinimo, grodavo iš klausos. 

Baigdamas mokyklą, sako žinojo, kad nori tapti kompozitoriumi. Tada a. Raudonikis pasakoja išgirdęs, kad, norint studijuoti kompoziciją, reikia būti sukūrus nemažai kūrinių.

Raudonikis įstojo į dabartinę Juozo Tallat-Kelpšos konservatoriją, teorijos-kompozicijos klasę, mokėsi pas Jurgį Gaižauską ir Antaną Račiūną, vėliau studijavo kompoziciją tuometėje konservatorijoje pas Eduardą Balsį.

Raudonikis sako gimtadieniams dėmesio nebeskiria, iki 50 gimtadienio dar skaičiuodavo metus, o dabar jau nebešvenčia.

Gegužės mėnesį nacionaliniame operos ir baleto teatre bus surengtas Algimanto Raudonikio 85 gimtadieniui skirtas koncertas.

Pasveikino prezidentė

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino kompozitorių A. Raudonikį 85-erių metų jubiliejaus proga.

Pasak šalies vadovės, kompozitorius sukūrė unikalią muzikos legendą – daugybę visai Lietuvai puikiai pažįstamų melodijų, plačiai skambėjusių ir vis dar skambančių dainų šventėse, koncertuose, festivaliuose. Į lietuviškos muzikos aukso fondą įrašyta, žmones įkvepianti įvairiažanrė kūryba ir šiandien yra su malonumu atliekama ir klausoma, ją iš naujo atranda jaunoji karta.

Prezidentė kompozitoriui padėkojo už Lietuvos vardo garsinimą ir garbingo jubiliejaus proga palinkėjo laimingų ir kūrybingų metų, sveikatos ir kasdienės energijos.

Plačiau apie tai – Margaritos Alper reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt