Kultūra

2019.01.30 00:00

Vilniuje surengta pasaulinė oratorijos „Holokausto naktis“ premjera

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.01.30 00:00

Šv. Jonų bažnyčioje – oratorijos, skirtos Holokausto aukoms atminti, premjera. Kompozitoriaus Leibo Glantzo sūnaus iniciatyva tėvo, iš Ukrainos kilusio kompozitoriaus, liturginiai kūriniai sujungti su Nobelio premijos laureato Elio Wieselio tekstais.

Keturi chorai, simfoninis orkestras ir solistai Vilniaus šv. Jonų bažnyčioje pristato žydų religinės muzikos kūrėjo L. Glantzo oratoriją „Holokausto naktis“. L. Glantzas gimė Ukrainoje, dar prieš karą emigravo į Jungtines Valstijas, vėliau persikėlė gyventi į Izraelį. Jo palikimas – keli šimtai žydų liturginės muzikos kūrinių.

Pasaulinę premjerą inicijavęs L. Glantzo sūnus, sako norėjęs tėvo kūrybą atverti platesnei auditorijai. Iš tėvo muzikos sudarytoje oratorijoje skamba ir Elio Wieselio memuarų iš Aušvico koncentracijos stovyklos ištraukos.

„Pasauliui norime pasakyti, kad būtina stabdyti neapykantą, kuri aplink Žemės rutulį vis iškyla ir sprogsta įvairiose vietose. Tautybė jai – nesvarbu. Koncerte skamba prasmingi E. Wieselio tekstai ir puiki muzika“, – sakė projekto iniciatorius Jerry Glantzas.

Kūrinį orkestrui ir chorams aranžavo JAV kompozitorius Joseph Ness. Jis į monumentalų veikalą suvėrė 20 L. Glantzo kompozicijų.

Šv. Jonų bažnyčioje oratoriją atliko Karaliaučiaus simfoninis orkestras ir muzikinio teatro choras bei choras „Kirilica“, Maskvos žydų sinagogos vyrų kapela, choras „Vilnius“ ir solistai. Aktorė Elzė Gudavičiūtė skaitė E. Wieselio tekstus. Koncerto dirigentas – Arkadijus Feldmanas.

Plačiau apie tai Monikos Petrulienės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.