Kultūra

2019.01.29 10:23

V. Palčinskaitė: vaikai nesikeičia, bet pakitęs bendravimo būdas – liūdina

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2019.01.29 10:23

Vaikai yra tokie patys, kaip visuomet, – juokiasi, žaidžia, verkia, juos jaudina tie patys dalykai. Tačiau aplinkos pokyčiai ir tai, kad dažniau bendraujama pasitelkus mobilųjį telefoną, o ne akis į akį, labai liūdina, LRT TELEVIZIJAI sako rašytoja Violeta Palčinskaitė, kurios eilėraščių knyga vaikams „Eilėraščiai iš namų“ dalyvauja Metų knygos rinkimuose.  

Knyga vaikams „Eilėraščiai iš namų“ gimė kaip ir kiekviena kita knyga, sako rašytoja Violeta Palčinskaitė. „Kažką stebi, matai, susitinki su vaikais, kurie yra nuostabūs. Knygoje bandžiau užgriebti jų gyvenimo realijas, tai pavyko natūraliai, kaip ir gimsta visi eilėraščiai. Rašantys žmonės tai žino“, – priduria kūrėja.

Anot V. Palčinskaitės, paskutinė jos eilėraščių knyga pasirodė prieš 10 metų, vėliau buvo prozos rašymo laikotarpis: „Dabar, ko gero, pasiilgau eiliavimo, kitokio pasaulio, kuris išreiškiamas per poeziją.“

Paklausta, ar pastebi, kaip keičiasi vaikai, poetė V. Palčinskaitė tvirtina, kad vaikai ir keičiasi, ir ne. „Vaikai lygiai taip pat juokiasi, verkia, žaidžia, juos jaudina tie patys dalykai. O tai, kad aplinka pasikeitė ir kartais daugiau bendraujame naudodamiesi mobiliaisiais telefonais, o ne akis į akį, – sunkus momentas“, – sako rašytoja.

Pasak V. Palčinskaitės, gaila, kad daugybė vaikų gali pasakyti su tėvais, esančiais užsienyje, palaikantys ryšį tik mobiliojo telefono pagalba – tokios situacijos liūdina, norisi, kad būtų kitaip, bet iš to ir atsiranda eilėraščiai.  

Kalbėdama apie poezijoje kuriamą namų įvaizdį, poetė sako norėjusi padaryti jį kupiną jaukumo: „Dažnai girdime apie patyčias, neigiamus dalykus, norėjau, kad mano knygoje atsispindėtų jaukūs namai, kuriuose ramu, niekas nesipyksta, o jei sudūžta puodelis – tai tik puodelis.“

Plačiau – laidos įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.