Kultūra

2019.01.27 21:27

A. Kuindžio piešinys dingo iš Tretjakovo galerijos Maskvoje

BNS 2019.01.27 21:27

Tretjakovo galerijoje Maskvoje pasigesta rusų dailininko Archipo Kuindžio piešinio, policija tiria įvykio aplinkybes.

„Tikriname informaciją, kad vienas iš Kuindžio darbų iš Rusijos muziejaus kolekcijos, eksponuojamų valstybinėje Tretjakovo galerijoje, dingo. Galime patvirtinti, kad darbo „Ai-Petri“ nėra, o į Tretjakovo galeriją yra atvykę daug policijos pareigūnų“, – sakė Rusijos kultūros ministerijos muziejų departamento vadovas Vladislavas Kononovas.

Ministerija kol kas laukia oficialios informacijos iš Tretjakovo galerijos administracijos ir teisėsaugos.

Anksčiau su situacija susipažinęs šaltinis „Interfax“ sakė, kad policija tiria aplinkybes, kaip A. Kuindžio piešinys galėjo dingti.

„Piešinys „Krymas. Ai-Petri“ yra dingęs iš Tretjakovo galerijos salės. Tačiau neaišku, ar jo nebėra galerijos patalpose apskritai“, – teigė šaltinis.

Kitas šaltinis pranešė, jog piešinys dingo galerijoje esant dideliam skaičiui lankytojų: „Vyras, kuris buvo palaikytas muziejaus darbuotojų, ramiai priėjo prie Kuindžio piešinio, išėmė jį iš rėmo ir išėjo“, – kalbėjo šaltinis.

„Muziejaus darbuotojai ir lankytojai nesuprato, kas nutiko, o piešinio pradėta ieškoti kelios minutės po to“, – pridūrė jis.

Dingęs A. Kuindžio piešinys skubiai buvo įtrauktas į pavogtų meno kūrinių registrą tam, kad jo nebūtų įmanoma išvežti į užsienį.

Tai yra antras incidentas Tretjakovo galerijoje per pastaruosius aštuonis mėnesius.

Policija pernai gegužę sulaikė vyrą, suniokojusį Ilja Repino paveikslą „Ivanas Rūstusis ir jo sūnus Ivanas“.