Kultūra

2019.01.26 11:43

Eidamas 87-us metus mirė „Oskarų“ laureatas prancūzų kompozitorius M. Legrand`as

BNS2019.01.26 11:43

Daug pasiekęs prancūzų kompozitorius Michelis Legrand`as, per ilgiau kaip pusę šimtmečio trukusią karjerą apdovanotas trimis „Oskarais“, mirė būdamas 86 metų, šeštadienį pranešė jo atstovas.

Pirmąjį JAV Kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimą M. Legrand`as pelnė 1969 metais už dainą „The Windmills of Your Mind“, skambėjusią filme „Tomo Krauno afera“ (The Thomas Crown Affair).

Vėliau jis buvo apdovanotas „Oskarais“ už muziką 1971 metų filmui „Keturiasdešimt antrųjų vasara“ (Summer of `42) ir 1983 metų juostą „Jentl“ (Yentl).

Be to, jis yra laimėjęs penkis „Grammy“ apdovanojimus.

M. Legrand`as, planavęs balandį surengti koncertų Paryžiuje, mirė praeitą naktį, naujienų agentūrai AFP sakė jo atstovas.

Savo karjerą jis pradėjo 7-ame dešimtmetyje kaip akomponuotojas ir aranžuotojas.

Per savo ilgą darbo istoriją M. Legrand`as yra bendradarbiavęs su Milesu Daviesu, Ray Charlesu, Orsonu Wellesu, Jeanu Cocteau, Franku Sinatra ir Edith Piaf.

M. Legrand`as taip pat žinomas dėl savo sukurtų garso takelių Prancūzijos „Naujosios bangos“ režisieriaus Jacques`o Demy filmams „Šerbūro lietsargiai“ (Les Parapluies de Cherbourg, 1964) ir „Panelės iš Rošforo“ (Les Demoiselles de Rochefort, 1967). Abu jie buvo nominuoti JAV Kino akademijos apdovanojimui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.