Kultūra

2019.01.25 23:46

Nacionaliniame operos ir baleto teatre apdovanoti geriausi solistai

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.01.25 23:46

Nacionaliniame operos ir baleto teatre apdovanoti geriausi metų solistai. Seną tradiciją turintys rinkimai teatro trupei – svarbus įvykis, o publika prieš Belos Bartoko vienaveiksmių kūrinių „Stebuklingas mandarinas“ ir „Hercogo Mėlynbarzdžio pilis“ spektaklį turėjo galimybę gyvai pabendrauti su solistais.

Metų operos soliste šiemet pripažinta sopranas Aistė Pilibavičiūtė už Iljos vaidmenį Mocarto operoje „Idomenėjas“ ir Džiuljetą Vincenzo Bellini operoje „Kapulečiai ir Montekiai“. 

Metų baleto solistu pripažintas Jonas Laucius už parengtą vaidmenį Adolphe`o Adamo balete „Korsaras“ ir Mandariną B. Bartoko balete „Stebuklingas mandarinas“. 

Metų vilčių apdovanojimai skirti geriausiai pasirodžiusiems jauniesiems operos ir baleto artistams. Metų operos viltimi tapo baritonas Steponas Zonys. Jis išskirtas už darbą Giacomo Puccini  „Bohemoje“,  Gaetano Donizetti „Meilės eliksyre“ ir Franzo Leharo operetėje „Linksmoji našlė“.

Visų laureatų laukia daugiausia privačių rėmėjų skirtos piniginės premijos ir menininko Remigijaus Kriuko pagamintos stiklo skulptūrėlės, puoštos teatro simboliu – rūtos šakele.

Daugiau apie apdovanojimus – Monikos Petrulienės reportaže. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.