Kultūra

2019.01.25 18:29

Kultūros ministerija: šiemet atlyginimai kultūros darbuotojams vidutiniškai didės 88 eurais

BNS 2019.01.25 18:29

Šiemet kultūros darbuotojų uždarbis, įvertinus padidintą finansavimą ir dėl mokestinių permainų didėjančius atlyginimus, vidutiniškai kils 88 eurais, teigia Kultūros ministerija.

Ministerija pavaldžioms įstaigoms penktadienį pranešė išsiuntusi rekomendacijas dėl atlyginimų didinimo kultūros ir meno darbuotojams.

„Kultūros ministerijai pavaldžiose įstaigose atlyginimai visiems kultūros ir meno darbuotojams turėtų didėti 64 eurais bruto, tai yra iki mokesčių, o savivaldybėse – valstybės skiriamos dotacijos dėka 32 eurais bruto, taip pat tokia pačia suma turėtų prisidėti savivaldybės“, – sakoma ministerijos pranešime.

Be minimų 64 eurų, kultūros ir meno darbuotojų atlyginimai, kaip ir kitiems dirbantiesiems, papildomai didės dėl mokestinių pakeitimų. 

„Vidutiniškai, skaičiuojant nuo vidutinio kultūros ir meno darbuotojo darbo užmokesčio (736 eurų), kiekvienam kultūros ir meno darbuotojui darbo užmokestis turėtų didėti 146 eurais (bruto) – tai „į rankas“ sudarytų apie 88 eurus“, – skelbiama ministerijos pranešime.

Pabrėžiama, kad vadovaujantis lygiateisiškumo principu, skiriamos lėšos turėtų būti paskirstytos visų kultūros ir meno darbuotojų darbo užmokesčiui didinti po lygiai, nepriklausomai nuo jų sugebėjimų, darbo stažo, patirties, ar socialinio statuso.

Taip pat atkreipiamas dėmesys, kad asignavimai skiriami vadovaujantis kultūros įstaigų pateiktais 2017-ųjų duomenimis apie darbuotojų skaičių, todėl kai kuriose įstaigose „galimas nežymus nuokrypis“ nuo prognozuojamo atlyginimų augimo.

Įstaigų vadovai raginami kuo operatyviau perrašyti darbuotojų sutartis.

Šiemet biudžete kultūros ir meno darbuotojų darbo užmokesčiui didinti numatyta 5,7 mln. eurų, iš jų 2,52 mln. eurų – savivaldybių kultūros ir meno darbuotojų darbo užmokesčiui didinti. Šios lėšos suplanuotos bei paskirstytos atsižvelgiant į kultūros įstaigų kultūros ir meno darbuotojų pareigybių skaičių..