Naujienų srautas

Kultūra2019.01.30 14:31

Sužinokite: kas sieja S. Eidrigevičių ir M. K. Čiurlionį?

Menininkui Stasiui Eidrigevičiui grįžti iš Varšuvos, kurioje gyvena jau beveik keturis dešimtmečius, į Kauną – visuomet malonu. Ir ne tik dėl jaunystės prisiminimų, kai studijavo tuometiniame Stepo Žuko taikomosios dailės institute. Kur kas labiau jaudinantys susitikimai su Mikalojumi Konstantinu Čiurlioniu, kurio kūryba S. Eidrigevičių lydėjo nuo mokyklos suolo

„Mano kūriniai, kūrybos linija tarsi kalbasi su M. K. Čiurlionio darbais, su jo mąstymu – ir paukščiai, ir raidės, ir gamta, ir vienatvė... Daug kas mudu riša“, – sako pats S. Eidrigevičius.

M. K. Čiurlionio dailės muziejuje surengdamas parodą, S. Eidrigevičius tęsia bendrus ieškojimus su žymiausiu Lietuvos menininku. Abu kūrėjus jungia panaši technika – pastelė, akvarelė, pieštukas.

S. Eidrigevičius – žinomas visame pasaulyje, įvairiose pasaulio šalyse surengęs daugiau nei 100 parodų. Menininkas garsėja savo akcijomis, instaliacijomis, spektakliais. Ne viena karta Lietuvoje užaugo su S. Eidrigevičiaus iliustruotomis knygomis.

Stasio Eidrigevičiaus paroda „Hommage à Čiurlionis“ – Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje (V. Putvinskio g. 55) veiks iki 2019 m. kovo 3 d.

Plačiau – įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi