Naujienų srautas

Kultūra2019.01.26 10:20

D. Montvydas M.A.M.A. apdovanojimuose: Lietuvai pakanka ir vienų apdovanojimų

Pasižiūrėti, kam atitenka išvajotosios M.A.M.A. apdovanojimų statulėlės, susirinko ne tik gausus būrys šalies muzikos žvaigždžių, bet ir kultūros, kino bei pramogų pasaulio atstovų. Raudonuoju kilimu žengę žinomi žmonės turėjo progą pademonstruoti savo stiliaus pojūtį ir suspindėti ne mažiau ryškiai, nei atlikėjai, pasirodę ant scenos.

Atlikėjas Donatas Montvydas portalui LRT.lt sako, kad muzika nėra vien tik daina ar melodija – tai ir stilius, ir tendencijos, ir modernumas, ir daugybė kitų dalykų. „O šie apdovanojimai yra reiškinys, renginys. Kai stebi žmogų, einantį raudonuoju kilimu, tu matai ne tik jo akis ar veidą, bet nužvelgi ir akis, veidą, drabužius, kuriuos dėvi. Žinoma, kiekvieno atlikėjo stilius atspindi jo muziką“, – sako atlikėjas.

Apdovanojimas, pasak dainininko, yra įvertinimas, reikalingas kiekvienam menininkui: „Ne dėl apdovanojimų kuriame, tačiau tai paskatinimas. Tik aš manau, kad gerai, jog jų vyksta ne per daug – kartą per metus. Tai simboliška. Norisi sukurti kažką vertingo, prasmingo ir metų pabaigoje sulauki apdovanojimo. Jei būtų daugybė panašių renginių, jie nebūtų tokie prasmingi.“

J. Šeduikytė: įvaizdis neturėtų meluoti

Dainininkė Jurga Šeduikytė portalui LRT.lt sako, kad kiekvieni apdovanojimai atlikėjams yra labai svarbūs, nes tai yra proga pagerbti jų darbą: „Tokių pagerbimų galėtų būti ir daugiau. Šiems apdovanojimams labai ruošiausi, puošiausi. Kadangi pasirodysiu apdovanojimų koncerte, tai man asmeniškai svarbi šventė.“

Pasak atlikėjos, muzika ir atlikėjo įvaizdis – neatsiejami dalykai. Atlikėjas scenoje gali būti kitoks, nei yra gyvenime, pavyzdžiui, atlikėjas, kuris kasdienybėje yra subtilesnis ir galbūt kiek nedrąsus, scenoje gali būti save papildyti ir pateikti daugiau savo pusių.

„Tačiau yra ir labai gerai, kai žmogus supranta, koks jis yra savo vidumi ir pratęsia savo vidų įvaizdžiu. Taip jis sutaupo žmonių laiką – net ir nepažinodamas žmogaus, iš jo įvaizdžio gali pamatyti, koks jis yra viduje. Įvaizdis ir vidiniai dalykai neturėtų meluoti, nebent tai yra trumpalaikiai projektai. Galbūt todėl subtilios ir nedrąsios moterys gyvenime, būna labai drąsios scenoje“, – svarsto žinoma dainininkė.

Raudonuoju ceremonijos kilimu dainininkė žengė pasipuošusi suknele, sukurta drauge su dizainere Paula Poderyte. „Buvo ir jos idėjų, ir mano, žiūrėjome fotografijas, ieškojome įkvėpimo. Suknele labai džiaugiuosi – šis bendradarbiavimas pavyko ir kūrėja man padėjo pratęsti ir įgyvendinti mano svajonę“, – šypsosi J. Šeduikytė.

J. Šeduikytė, E. Blaževič/LRT nuotr.

I. Kavaliauskaitė-Morkūnienė: dabar klausau „Geltonų plytų kelias“, „Lapė snapė“

M.A.M.A. apdovanojimuose apsilankiusi laidų vedėja Indrė Kavaliauskaitė-Morkūnienė pasakoja, kad Metų muzikos apdovanojimams ją rengė Monika Kazakevičiūtė. Moteris prieš ceremoniją teigė nenori išskirti nei vieno atlikėjo kaip geriausio, tačiau visiems linki sėkmės.

„Nesu muzikos kritikė. Galiu kalbėti kaip buvusi šio renginio vedėja. Žinau, kaip visi užkulisiuose jaudinasi: organizatoriai, vedėjai, atlikėjai. Noriu, kad jiems pavyktų. Smagu, jog Lietuvoje vyksta tokie renginiai. Tikiuosi, kad mokame pasidžiaugti už kitų sėkmę ir neišgyventi dėl savo nesėkmių“, – teigia I. Kavaliauskaitė-Morkūnienė.

Laidų vedėja atskleidė, kad klausosi lietuviškos muzikos, o iš lietuvių jai patinka „Daddy Was a Milkman“ kūryba. „Paskutiniu metu aš taip pat klausau „Žirafos kaklas ilgas“, „Geltonų plytų kelias“, „Lapė snapė“ ir daug panašių dainų“, – juokiasi dviejų vaikų mama. 

A. Jagelavičiūtė: mada ir muzika – neatsiejami dalykai

Pasak stilistės ir socialinių tinklų žvaigždės A. Jagelavičiūtės, M.A.M.A. apdovanojimai nėra vien tik muzikos apdovanojimai, tai ir didžiulė mados šventė bei viena svarbiausių progų pasipuošti, ypač Lietuvoje, kur ant pirštų galima suskaičiuoti renginius, kuriuose svarbu ir mada. „Veikiausiai nejaukiai jausčiausi pasipuošusi, jei tai būti tik muzikos atlikėjų apdovanojimai“, – šypsosi ji.

Žinoma moteris tikra – muzika ir mada – neatsiejami dalykai. Jos teigimu, pasaulyje dėl to jau nebekyla abejonių. „Pas mus gal dar vyrauja stereotipas, kad jei neva turi turtingą dvasinį pasaulį, tuo mažiau domiesi savo išore. Tikiuosi, tokie įsitikinimai blėsta, nes viskas turi būti harmoninga. Be to, muzika yra apie emocijas. Mada dar labiau apie tai. Jei šie du dalykai susiję – tobula“, – priduria ji.

A. Jagelavičiūtė sako, kad ji visuomet mėgo lietuvišką muziką: nuo Andriaus Mamontovo iki „Daddy was a Milkman“, „Beissoul & Einius“ ir pan. „Nežinau, kaip būtų galima gyventi be savo šalies muzikos“, – teigia ji.

A. Jagelavičiūtė, E. Blaževič/LRT nuotr.

S. Daukšaitė-Petrulėnė puošiasi pati

Aktorė Sandra Daukšaitė-Petrulėnė portalui LRT.lt patikino, kad apdovanojimams puošėsi pati: „Mane puošia grimas ir makiažas bei mano gera bičiulė Žaneta. Visais kitais dalykais pasirūpinau pati.“

Paklausta, kas turėtų tapti laureatais, garsi aktorė tikina, kad jos šeima turi kelis variantus.

„Norėčiau, kad apdovanojimą gautų Donatas Montvydas“, – kalba Elzė, S. Daukšaitės-Petrulėnės dukra. Be to, priduria aktorė, kad palaiko ir grupę „8 kambarys“

E. Jakštytė: kartais tiesiog norisi tylos

Metų muzikos apdovanojimuose lankosi ir atlikėja Eglė Jakštytė, kuri, kaip pati pasakoja, suknele pradėjo rūpintis prieš savaitę, o šiandien – makiažu, šukuosena.

M.A.M.A. apdovanojimuose nominuoti labai daug Lietuvos muzikos atstovų. Dainininkė E. Jakštytė tikina, kad savo favoritus ji vis dėlto turi. 

„Prieš renginį peržiūrėjau žmones, kurie nominuoti. Norėčiau, kad Metų atlikėju taptų Vidas Bareikis. Ir jo asmenybė, ir muzika man patinka. Linkiu jam tapti laureatu. Taip pat esu už Dynoro – pasaulis jį įvertino, tad būtų smagu, kad ir Lietuva pasidžiaugtų nuopelnais. Be to, šie metai buvo geri ir pelningi Ievai Zasimauskaitei. Norėčiau, kad ji laimėtų“, – kalba atlikėja.

V. Bareikis, E. Genio/LRT nuotr.

E. Jakštytė džiaugiasi, kad lietuvių kuriama muzika populiarėja: „Nemanau, kad lietuviška muzika prasta. Lietuvių atlikėjai tobulėja, aš pati jaučiu didelę motyvaciją, nes pati kuriu muziką. Dabar yra daug nuostabių atlikėjų. Kai labai nori ir kažką dėl to darai, gali tai pasiekti.“

Muzikos pasaulyje besisukanti E. Jakštytė pripažįsta, kad kartais jai tiesiog norisi tylos.

„Iš tiesų muzikos klausau retai. Dirbu su ja, kuriu, turiu koncertų, tad kartais norisi tylos. Neretai vietoje muzikos aš klausau įvairių seminarų. Tačiau man labai patinka Jazzu. Džiaugiuosi, kad yra atlikėjų, kurie nori pasiekti pasaulinę rinką – ji profesionalė“, – sako moteris.

J. Jarutis: ant scenos reikia būti kitokiu nei gyvenime

Grupės „Freaks on Floor“ narys Justinas Jarutis patikina, kad būti nominuotam apdovanojimui jau yra didelis pasiekimas ir džiaugsmas. Jam be galo malonu, kad šįvakar ir jis pretenduoja net į kelis apdovanojimus.

Daugeliui svarstant, kad M.A.M.A yra ne tik muzikos apdovanojimai, bet mados šventė, J. Jarutis sako, kad įvaizdis atlikėjui yra labai svarbu: „Galbūt ne visi vieni kitų stilių supranta, tačiau savitumas tikrai svarbus.

Manau, kad ant scenos žmogus turi būti šiek tiek kitoks nei gyvenime. Scena ir yra tam, kad išreikštume save. Todėl nebūtinai atlikėjas gyvenime yra toks, koks yra scenoje ir atvirkščiai.“

V. Šaulytė: svečių apranga prisideda prie bendros atmosferos

Apdovanojimų svečių kvietimuose nurodytas aprangos kodas – Black Tie. Renginyje sutikta stilistė Viktorija Šaulytė portalui LRT.lt sakė, kad nurodyto kodo paisyti reikėtų, nes taip parodoma pagarba renginio organizatoriams, be to, svečių apranga taip pat prisideda prie bendros renginio atmosferos.

Tačiau V. Šaulytė sako, kad „Black Tie“ nereiškia, kad moterys būtinai turi dėvėti sukneles su šleifu, o vyrai privalo pasipuošti smokingu.

Moterys gali rinktis ir trumpas sukneles, ir plačias kelnes, kelnių kostiumus ar elegantiškus kombinezonus. Geriausia tokiam renginiui rinktis delninę ar nedidelę rankinę. „Nebijokite ryškių spalvų drabužių derinio. Ryškūs batai ir delninė gali tapti viso aprangos derinio akcentu. Jei pasirinktas derinys yra minimalistinis, klasikinis, galite žaisti ryškiais, masyviais aksesuarais, o jei dėvite labai ryškius drabužius, verčiau rinkitės subtilesnius aksesuarus, smulkesnius papuošalus“, – vardija stilistė.

Vyrai, pasak jos, taip pat nebūtinai turi ateiti su smokingu – galima rinktis kostiumą, galbūt kostiumo ir golfo ar liemenės derinį, svarbiausia vengti laisvalaikio kelnių ar kasdieniškų džemperių.

V. Šaulytė pastebi, kad galimos įvairios aprangos kodo interpretacijos: „Tokiuose raudonojo kilimo renginiuose nederėtų pasirodyti su sportine apranga, tačiau jei pavyks sportinio stiliaus detales suderinti su klasika, tuomet jūs kodo nepažeisite. Vis dėlto, reikėtų atsižvelgti, kad tai – raudonojo kilimo renginys, tad reikėtų būti pasitempusiems. Moterims siūlyčiau rinktis aukštakulnius, vyrams – klasikinę avalynę, o ne laisvalaikio ar sportinę avalynę.“

Svečių stiliumi galite pasigrožėti nuotraukų galerijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi