Kultūra

2019.01.26 11:13

M.A.M.A. apdovanojimai: „G&G Sindikato“ triumfas ir Jazzu ašaros

Viktorija Juškauskaitė, Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2019.01.26 11:13

Kauno Žalgirio arenoje pagerbti Lietuvos muzikos pasaulio atstovai. Apdovanojimų M.A.M.A. metu įteiktos statulėlės trylikai geriausiųjų muzikos kūrėjų.

M.A.M.A. apdovanojimai Lietuvoje vyksta nuo 2014-ųjų – tai jau aštuntasis kartais, kai pagerbiami šalies muzikos pasaulio atstovai. Daugiau nei dešimtyje kategorijų nominuoti žinomi šalies atlikėjai ir scenos naujokai.

Pirmuoju, ypatingu M.A.M.A. apdovanojimu Už gyvenimo nuopelnus apdovanotas maestro Teisutis Makačinas. „Mielieji, nuoširdžiai dėkoju už šį dėmesio pareiškimą. Esu kaunietis, todėl man labai malonu. Tais laikais mano tėveliai gyveno Laisvės alėjoje, o dabar svajoju, kad bus proga užeiti į Konrado kavinę. Mylėkite savo paveldą ir saugokite jį. Sėkmės“, – dėkojo T. Makačinas.

Vakaro vedėjai,  E. Genio/LRT nuotr.

Metų proveržis – Dynoro

Visame pasaulyje populiaraus hito kūrėjas, apdovanojimuose nepasirodė.

Metų koncertinis atlikėjas – Andrius Mamontovas

Apdovanojimą įteikę prodiuseriai Mindaugas ir Gintaras Bendžiai sakė, kad šis apdovanojimas – pats svarbiausias. Jis atiteko šiuo metu Berlyne viešinčiam A. Mamontovui.

„Mieli bičiuliai, nors dažniausia prašau, kad manęs nenominuotų, visada smagu, kai įvertina. Noriu padėkoti savo žmonai, vaikams, kurie prisideda prie koncertų organizavimo. Antras dalykas – kviečiu visus į mano koncertus kovo viduryje. Trečias – prieš ketverius metus gavau du M.A.M.A. apdovanojimus, kuriuos atsiėmė Radistai, bet aš jų taip ir negavau...“ – geros nuotaikos nestokojo atlikėjas.

Metų hiphop muzikos grupė – „G&G Sindikatas“

„Geriausia repo grupė gavo geriausios repo grupės apdovanojimą. Ačiū jums labai“, – atsiimdamas apdovanojimą Gabrielius Liaudanskas-Svaras išliko lakoniškas.

E. Genio/LRT nuotr.

Metų roko atlikėjas  „Colours of Bubbles“

Iš pasaulio čempiono Dano Rapšio rankų statulėlę atsiėmę rokeriai taip pat nedaugžodžiavo: „Ačiū visiems, dėkojame, kad įvertinote. Šiemet tikrai daug dirbome, tad veikiausiai įvyko tai, kas ir turėjo įvykti.“

Metų alternatyviosios muzikos atlikėjas – „Golden Parazyth“

„Ačiū labai, nuo elektronikos nuvinguriavom iki alternatyvos, bet gal ir gerai. Noriu padėkoti tėvams, muzikantams, kurie prisidėjo, vadybininkui ir pasinaudodami proga norime pagerbti Joną Meką, kuris kūrė Lietuvos garsą ir vaizdą. Jis buvo laisvo žmogaus simbolis“, – atsiimdami apdovanojimą kalbėjo grupės nariai.

Metų elektroninės muzikos atlikėjas – Dynoro

Šį apdovanojimą už nugalėtoją atsiėmė „Sony Music“ atstovė. „Akivaizdu, kad aš ne Dynoro. Šie metai jam buvo puikūs ir tai tik pradžia, man ir pačiai įdomu kas toliau. Dynoro vardu dėkoju už palaikymą“ – sakė ji.

E. Blaževič/LRT nuotr.

Metų vaizdo klipas – „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ dainos „Daug dienų“ klipas

Apdovanojimą geriausio muzikinio klipo kūrėjams įteikė Beatrich. Vaikinai kaip visuomet buvo linksmi ir siuntė linkėjimus savo mamoms. „Džiaugiamės, kad mūsų kūrinys toks stiprus, kad sugebėjo nugalėti tokius konkurentus. Kiekvieną klipą kurdami stengiamės, kad jie patiktų mūsų vaikams“, – kalbėjo grupės nariai.

E. Blaževič/LRT nuotr.

Asociacijos LATGA metų dainų autorius – Vytautas Bikus

Šiuo metu kūrėjas yra išvykęs ir apdovanojimo atsiimti neatvyko, tačiau vakaro vedėjas V. Bareikis perdavė jo linkėjimus. V. Bikaus vardas praėjusiais metais skambėjo tikrai dažnai – būtent jis Lietuvai „Eurovizijoje“ atstovavusios dainos „When we are old“ kūrėjas.

Metų popmuzikos atlikėjas – Saulius Prūsaitis

Geriausiam metų popmuzikos atlikėjui apdovanojimą įteikė Jurga Šeduikytė. S. Prūsaitis atvykti negalėjo, jam statulėlę perduos organizatoriai.

E. Blaževič/LRT nuotr.

Metų daina – Dynoro daina „In My Mind“

„Negaliu atskleisti, kur yra Dynoro. Tai jo naktis, džiaugiuosi. Tikiuosi, kad jo pavyzdys įkvėps Lietuvos talentus, nes jų tikrai daug“, – dalijosi apdovanojimą atsiėmusi atstovė iš „Sony Music“.

Metų albumas – „G&G Sindikato“ albumas „99”

Statulėlę laureatams įteikė kompozitorius Kipras Mašanauskas.

„Ačiū labai“, – trumpai tarė jie.

Metų atlikėja – Jazzu

Atlikėja sunkiai valdė emocijas ir ant scenos graudinosi.

„Labai netikėta, bet malonu. Šis apdovanojimas rodo, kad einu teisingu keliu ir darau teisingus sprendimus, kad ir kokie sunkūs jie būtų. Labai dėkoju už meilę, ypač dabar, kai patyriau didelį socialinį smurtą. Kodėl taip vienas kito nevertiname ir kariaujame? Kodėl psichologinio smurto vis dar nelaikome smurtu?

Negaliu apsimesti, kad nieko nebuvo ir stovėti čia lyg niekur nieko. Esu žmogus, kaip ir visi jūs. Esu už konstruktyvią kritiką, nes tai padeda tobulėti. Šis apdovanojimas ne tik mano praeities darbų įvertinimas, bet ir žvilgsnis į šviesią ateitį.

Norius atsiprašyti tų, kuriuos kažkada įžeidžiau. Pasakyti gerą žodį dabar tampa anomalija. Išgirskime vienas kitą. Visada paklauskite savęs kaip jūs jaustumėtės kito žmogaus vietos. Būkime vienas kitam geresni. Šiandien esu stipri ir galinga, už tai dėkoju šeimai, artimiesiems, vadybininkui, komandai ir sau. Manęs nebūtų, jei ne mano klausytojai. Ačiū už supratimą ir palaikymą“ –  dėkojo J. Arlauskaitė-Jazzu.

E. Genio/LRT nuotr.

Metų atlikėjas – Justinas Jarutis

Šį apdovanojimą įteikė aktorė Ineta Stasiulytė. „Ačiū asociacijai ir visiems susirinkusiems. Dėkoju žmonai, tėvams, uošviams, draugams. Ačiū visiems, kurie kalba ir daro tai, ką myli, kalba apie sunkius dalykus. Noriu visiems palinkėti džiaugtis gyvenimu“, – atsiimdamas apdovanojimą sakė J. Jarutis.

Metų grupė – „G&G Sindikatas“

Geriausiai grupei statulėlę perdavė grupė žmonių – „Žalgirio“ šokėjos.

„Jūs iškeliate savo kumštį, o mes įdedame savo širdį“, – atsiimdamas trečiąją statulėlę dėkojo G. Liaudanskas-Svaras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.