Naujienų srautas

Kultūra2019.01.24 09:44

J. Meko dukra aktorė O. Mekas pagerbė tėvo atminimą: kokia kelionė, koks gyvenimas

15min.lt 2019.01.24 09:44

Trečiadienį kultūros pasaulį apskriejo liūdna žinia apie kino režisieriaus, menininko, poeto Jono Meko mirtį. Užuojautą dėl netekties jo šeimai bei visai bendruomenei pareiškė ne tik šalies vadovai, bet ir garbės jį pažinti turėję žmonės, jo meno gerbėjai. Apie netektį netrukus viešai prakalbo ir J. Meko dukra, aktorė ir režisierė Oona Mekas.

„Mano tėvas anksti šį rytą mirė. Tai nutiko tyliai ir ramiai, ir mano brolis buvo šalia jo. Būsiu kartu vėliau šį vakarą ir pradėsiu su juo atsisveikinti, jo sielai išskrendant iš kūno, kuriame jis gyveno šiuos nuostabius 96 metus. Kokia kelionė. Koks gyvenimas. Taip didžiuojuosi būdama jo dukra ir dalinomės tiek daug bendro laiko šioje planetoje“, – socialiniame tinkle „Instagram“ rašė tėvo netekusi aktorė, pasidalijusi žaismingu nuotraukų koliažu.

„Kažkas neseniai man pasakė, kad iš tikrųjų mes niekada nemirštame. Taip, šis kūnas miršta ir sugrįžta į žemę, bet mes toliau gyvename. Meilė ir šviesa yra amžina. Pastaraisiais metais, telefoninio pokalbio ar susitikimo pabaigoje Jonas visuomet sakydavo „laikykis“. Tad aš laikysiu tai arti savęs, kol gedėsiu. Visi laikykimės, toliau judėkime į priekį“, – pridūrė O. Mekas.

„Instagram“ nuotr.

15min primena, kad trečiadienį savo namuose Niujorke anapilin iškeliavęs menininkas turėjo du vaikus – minėtąją Ooną bei sūnų Sebastianą.

J. Mekas – vienas žinomiausių XX amžiaus lietuvių menininkų, geriausiai žinomas dėl savo kino eksperimentų, dar vadinamas avangardinio kino pradininku.

Jis gimė 1922 m. Semeniškiuose, Lietuvoje. 1944 m. traukėsi į Vakarus, Vokietijoje pateko į karo belaisvių stovyklą. Į Niujorką persikėlė būdamas beveik 27-erių, pirmąjį autobiografinį filmą sukūrė 46-erių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi