Naujienų srautas

Kultūra2019.01.23 18:50

Š. Bartą sukrėtė skaudi J. Meko netektis: jis buvo išskirtinė asmenybė

DELFI.lt 2019.01.23 18:50

Trečiadienio vakarą visą Lietuvą sukrėtė žinia, jog netekome iškilaus kino pasaulio atstovo Jono Meko. Žinomas lietuvių kilmės JAV filmų kūrėjas, menininkas ir kuratorius, dažnai vadinamas amerikietiškojo avangardo kino krikštatėviu, mirė savo namuose trečiadienio rytą Amerikos laiku. Menininkas mirė eidamas 96-uosius metus. Žinomo vyro gedi ir kolegos bei gerbėjai. 

Kino pasaulyje kartu dirbęs žinomas kino režisierius Šarūnas Bartas DELFI sakė, kad jiedu susipažino prieš daugybę metų Amerikoje. Kino režisierius sakė, kad tai, jog anapilin iškeliavo legendinis menininkas jis sužinojo vos prieš dešimt minučių, todėl sunkiai rinko žodžius. 

„Mes pažįstami jau labai seniai. Susipažinome San Franciske vykusiame kino festivalyje. Vėliau ne taip daug bendravome, bet praleidome daug laiko kartu ir susitikę visada vaikštinėdavome po miestą ir ilgai filmuodavome aplinką jo kamera“, – tramdydamas emocijas sakė jis. 

Š. Bartas sakė, kad J. Meką visada prisimena kaip šiltą, įdomų ir protingą žmogų. Tai, anot režisieriaus, buvo išskirtinė asmenybė ir didelė netektis kultūros pasauliui.

„Labai liūdna. Jis nebuvo vien tik kino žmogus. Tai buvo plati, išskirtinė asmenybė: ir muziejininkas, ir kolekcionierius, o taip pat ir avangardinio meno atstovas“, – kalbėjo jis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi