Kultūra

2019.01.17 18:42

Berlyno kino festivalio pagrindinėje programoje – 23 juostos iš 25 pasaulio šalių

BNS2019.01.17 18:42

69-ojo Berlyno tarptautinio kino festivalio programoje bus pristatytos juostos iš 25 pasaulio šalių, įskaitant Zhang Yimou, Adamo McKay ir kitų kino kūrėjų darbus.

„Į 69-osios Berlinalės programą įtraukti 23 filmai. Pristatytų projektų kūrime dalyvavo iš viso 25 šalys. 20 filmų festivalyje bus rodomi pirmą kartą“, – sakoma ketvirtadienį paskelbtame konkurso organizatorių pranešime. 

„Pagrindinėje konkursinėje programoje dalyvauja septynių režisierių moterų filmai“, – nurodoma jame.

Į programą įtraukti prancūzų klasiko Andre Techine juosta „L'adieu à la nuit“ (Farewell to the Night) su Catherine Deneuve, A. McKay komedija „Vice“, kinų režisieriaus Zhang Yimou darbas „One Second“ ir kiti filmai.

Anksčiau buvo skelbta, kad konkurse taip pat dalyvaus Agnieszka Holland su filmu „Mr. Jones“, kur vaidina Edwardas Nortonas, Vanessa Kirby ir Peteris Sarsgaardas; režisierės Isabel Coixet juosta „Elisa y Marcela“ (Eliza ir Marsela); Yuvalio Adlero filmas „The Operative“ su Diane Kruger ir Martinu Freemanu, taip pat Hansas Petteris Molandas  su darbu „Our Steling Horses“, kuriame vaidina Stellanas Skarsgardas.

Festivalyje taip pat bus parodytas prancūzų kino meistrės ir garsios fotografės Agnes Varda dokumentinis filmas „Varda by Agnes“, prancūzo Francois Ozono ir vokiečių režisieriaus Fatiho Akino filmai.

Kino šventę atidarys danų režisierės Lone Scherfig juosta „The Kindness of Strangers“.

2019-ųjų metų Berlyno kino festivalis vyks vasario 7–17 dienomis. Festivalio žiuri vadovaus „Oskaro“ laureatė ir viena garsiausių Prancūzijos aktorių Juliette Binoche. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.