Kultūra

2019.01.16 10:22

Pristatomi naujojo R. Banionio filmo „Purpurinis rūkas“ plakatai

LRT.lt2019.01.16 10:22

Likus kiek mažiau nei mėnesiui iki Raimundo Banionio režisuotos istorinės dramos „Purpurinis rūkas“ premjeros, pristatomi šio filmo plakatai, kuriuose – skaudūs mūsų tautos praeities momentai, rašoma pranešime spaudai.  

Apsilankę kino teatruose žiūrovai jau gali susipažinti su vasario 8 d. pasirodysiančia premjera ir pirmieji pamatyti būsimą filmo istoriją plakatuose. Kino kūrėjai, kartu su filmo platinimo bendrove „Garsų pasaulio įrašai“, visuomenei pristato du šios kino juostos plakatus. Juose papasakota viena garsi trijų žmonių istorija, nutikusi pokario laikotarpiu.

Viename jų matyti šio istorinio tarpsnio žiaurumas, nesibaigiantis skausmas,  jaunų žmonių netektys, plyštančios motinų širdys, nuolatinė kova ne tiek už tikslą išgyventi, kiek už laisvės troškulį, mūsų tautos išlikimą ir teisybę. Juosta „Purpurinis rūkas“  ne vieną iš mūsų privers atsidurti tų žmonių kailyje ir patirti tų laikų istorinį siaubą ir beprotybę.

Antrame filmo plakate – pagrindiniai filmo herojai, apie kurios sukasi „Purpurinio rūko“ pasakojimas. Jame galima matyti ir vieną paskutinių savo vaidmenų kine atlikusį, neseniai amžinybėn iškeliavusį teatro ir kino aktorių Arūną Storpirštį, kuriam R. Banionis patikėjo gydytojo vaidmenį.

Visų šių istorinių įvykių centre – trys herojai: Lietuvos žydas Jozefas (Severinas Norgaila), partizanų vadas Vladas (Tadas Gudaitis) ir abiejų vyrų mylimoji Janė (Giedrė Mockeliūnaitė), kurios atėjimas į dviejų vyrų gyvenimą atneša dar viena dramą.

„Purpurinio rūko“ idėją R. Banionis brandino 20 metų, tačiau tik Lietuvos šimtmečio sukakties proga sumanymas virto kino juosta.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt