Naujienų srautas

Kultūra2019.01.16 10:44

Ministras apie Rusijos dezinformaciją: turime pasakoti apie skaudžiausius savo istorijos momentus

ELTA 2019.01.16 10:44

Naujasis kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas mano, kad, reaguojant į Rusijos televizijos kanale „Rossija 24“ melagingos ir neapykantą kurstančios informacijos paskelbimą apie Laisvės premija apdovanotus Lietuvos partizanus, būtina visais komunikacijos kanalais nuosekliai pasakoti tiesą apie savo šalies istorijos skaudžius dalykus.

Ministro manymu, būtent toks elgesys gali duoti daugiausiai naudos, kovojant su dezinformacija. 

„Žinote, labai tiesioginė reakcija kartais galbūt ir nėra reikalinga, kai yra tokie prasimanymai skleidžiami. Bet mums labai svarbu nuosekliai kurti savo pasakojimą apie tuos skaudžiausius klausimus įvairiausiomis priemonėmis, ir apie partizaninį karą taip pat. Čia, be abejo, svarbu ir žiniasklaidos diskursas, žiniasklaidos kuriamas pasakojimas. Čia svarbu ir kultūra, ir filmai – įvairiausi dalykai, kurie tą požiūrį kurtų“, – „Žinių radijui“ trečiadienį sakė kultūros ministras M. Kvietkauskas.

Ministras pažymėjo, kad kultūra yra laidas, per kurį mūsų šalies tapatybė geriausiai pažįstama kitiems. 

Rusijos televizijos kanale „Rossija 24“ transliuotame reportaže partizanai buvo išvadinti nusikaltėliais ir taikių gyventojų bei vaikų žudikais, buvo parodyta žinoma nuotrauka iš „Lietūkio“ garažo Kaune, taip pat nuotrauka, kurioje lietuvė aprauda 1941 m. sovietų teroro aukas, – visa tai buvo pateikta kaip Lietuvos partizanų aukos. Taip pat buvo pateikta daug melagingos statistikos apie neva nuo partizanų nukentėjusių aukų skaičių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi